Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Modernizē dzelzceļu, lai tas kļūtu drošāks

«Latvijas dzelzceļš» ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu īstenojis vērienīgu projektu, kura laikā no 2005.gada līdz 2011.gadam veica vilcienu kustības vadības sistēmas modernizāciju, nomainot pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados uzstādīto tehniski novecojušo, releju bloķēšanas sistēmu ar modernu mikroprocesoru sistēmu. Jaunās sistēmas prezentācija notika šodien Jelgavas dzelzceļa stacijā. Uzņēmums sola, ka dzelzceļš pēc projekta īstenošanas kļūs drošāks.

«Šis projekts ne tikai ļaus ievērojami uzlabot drošību uz mūsu sliežu ceļiem, kas ir viena no mūsu uzņēmuma prioritātēm, bet arī ievērojami atvieglos un padarīs efektīvāku vilcienu kustības vadību visā Latvijai tik nozīmīgajā Austrumu – Rietumu dzelzceļa koridorā, atbilstoši mūsu Rietumu kolēģu pieredzei,» norādīja «Latvijas dzelzceļa» prezidents Uģis Magonis.«Iepriekšējā sistēma mums ļāva noteikt tikai to, kur atrodas vilciens, savukārt jaunā sistēma sniedz daudz plašākas  iespējas – mēs varēsim pārbaudīt luksoforu, skaņas signālu stāvokli, ceļa parametrus un daudz ko citu, kas ievērojami uzlabos kustības drošību,» pastāstīja uzņēmuma Signalizācijas un sakaru distances vadītāja vietnieks Viktors Jegorovs. Jaunā sistēma būs piemērota gan jaunas vilces un ritošā sastāva izmantošanai,  gan, pateicoties īpaši izstrādātam programmnodrošinājumam, tā ir pilnībā savietojama ar šobrīd izmantojamo ritošo sastāvu. Sistēma automatizēs un tādējādi atvieglos vilciena maršruta sastādīšanu, ļaus centralizēti vadīt vilcienu kustību nevis no stacijām, bet no vienota dispečeru centra.Drīzumā paredzēts Jelgavas kustības vadības dispečeru centru pārcelt uz Vienoto dispečeru vadības centru Rīgā.Vairāk par padarīto lasiet rītdienas laikraksta «Zemgales Ziņas» numurā.

Pievieno komentāru

Jelgava