Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Motocikla vadītāja apliecību varēs saņemt tikai no 24 gadiem 2

Ņemot vērā, ka no 2013.gada 1.janvāra Latvijā stājas spēkā  izmaiņas A un D kategorijutransportlīdzekļu vadītāju tiesību iegūšanas  kārtībā, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) aicina topošos motociklu un autobusu vadītājus savlaicīgi veikt visas nepieciešamās darbības, lai līdz 2012.gada beigām iegūtu A vai D kategoriju vadītāja apliecības. Izmaiņas normatīvajos aktos nosaka, ka no 2013.gada sākuma attiecīgo kategoriju vadītāja apliecības būs iespējams iegūt no 24 gadu vecuma, līdzšinējā 21 gada vietā, savukārt eksāmenu likšanas kārtībā un izmaksās izmaiņas nav plānotas.

Rūpējoties gan par pašu transportlīdzekļu vadītāju drošību, gan par pārējo ceļu satiksmes dalībnieku drošību, atbildīgās ES līmeņa institūcijas diskusiju rezultātā pieņēmušas attiecīgu Direktīvu. Šīs izmaiņas ir saistošas ikvienai ES dalībvalstij, arī Latvijai, skaidro CSDD pārstāvis Jānis Aizpors. CSDD iesaka cilvēkiem, kuri pašlaik sasnieguši 21 gada vecumu, bet vēl nav 24 gadus veci, savlaicīgi uzsākt mācības autoskolā vai – ja tās jau ir uzsāktas, turpināt, eksāmenus nokārtojot līdz šī gada beigām.Vadītāja apliecības iegūšanai nepieciešamais laiks ir atkarīgs no topošā vadītāja spējām apgūt nepieciešamās zināšanas un iemaņas, bet minimālais  D kategorijas vadīšanas tiesību iegūšanas laiks ir pusotrs mēnesis. A kategorijai – mācībām un tiesību iegūšanai arī jārēķina aptuveni viens mēnesis, taču motociklu eksaminācijas sezona dēļ laika apstākļiem parasti ilgst aptuveni līdz oktobrim. Taču atkarībā no laika apstākļiem CSDD cenšas nākt pretī topošajiem vadītājiem.Iepriekšminētais A kategorijas tiesību iegūšanas vecums 24 gadi neattiecas uz vadītājiem, kuriem ir iegūtas tiesības vadīt A kategorijas motociklus ar jaudas ierobežojumu. Šie vadītāji tāpat kā pašlaik pēc divu gadu stāža sasniegšanas varēs apmainīt apliecību un saņemt tiesības vadīt visus motociklus. Tāpat tas nattieksies uz vadītājiem, kas pēc jaunā gada, sasniedzot 18 gadu vecumu, būs ieguvuši A2 kategorijas motociklu vadīšanas tiesības. Šie vadītāji pēc divu gadu stāža sasniegšanas un attiecīgavadīšanas eksāmena nokārtošanasarī varēs apmainīt apliecību un saņemt tiesības vadīt visus motociklus.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

zinatajam, nav naudas nav BMW klusē labāk te runa iet par A kategoriju ne B

pirms 7 gadiem, 2012.08.17 00:18

zinātājs

bembistiem tiesības vajadzētu dot tikai pēc pastiprinātām pārbaudēm Ģintermuižā.

pirms 7 gadiem, 2012.08.17 00:02

Jelgava