Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mudina atdzīvināt reģionu izglītību, veidojot kopīgas studiju programmas

Augstākās izglītības apguvi reģionos iespējams atdzīvināt, veidojot kopīgas studiju programmas dažādu pilsētu augstskolās, trešdien Latvijas Radio sacīja Augstākās izglītības padomes (AIP) priekšsēdētājs Jānis Vētra.

«Vienīgais izkristalizējies variants, kā varētu atdzīvināt reģionu izglītību, ir veidot kopīgas studiju programmas. Piemēram, bioloģijā Daugavpils, Rīga un Jelgava taisa kopīgu programmu un visi studējošie, kas ir šajā programmā, noteiktu laiku studē Daugavpilī, Rīgā un Jelgavā. Tādā veidā iekustinātu augstāko izglītību un tos resursus, kas ir ieguldīti no ES līdzekļiem, no tiem būtu atdeve,» sacīja Vētra.Viņš norādīja, ka normatīvā bāze kopīgu studiju programmu īstenošanai ir radīta jau pagājušajā gadā.Lai gan reģionu augstskolām ir nozīmīga loma Latvijas izglītības sistēmā, to lielākais trūkums ir nelielais studējošo skaits, atzina AIP priekšsēdis.«Reģionālās izglītības neapšaubāmi vājākā vieta ir studējošo skaits un atlase, cik var izveidot spēcīgu studējošo korpusu. Skaidrs, ka liela daļa reģionos izglītību ieguvušo brauc studēt uz Rīgu, par ko liecina arī augstskolu skaits - Rīgā ir 26 augstskolas, bet reģionos - sešas. Protams, tās, kas ir, ir ļoti nozīmīgi spēlētāji mūsu augstākās izglītības sistēmā un arī pašu reģionu attīstībai,» uzsvēra eksperts.

Pievieno komentāru

Jelgava