Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mūžībā aizgājis mākslinieks Andrejs Zvejnieks 4

4. augustā mūžībā aizgājis mākslinieks Andrejs Zvejnieks, aģentūru LETA informēja Latvijas Mākslinieku savienības vadītājs Igors Dobičins.

Mākslinieks 1958. gadā beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Dekoratoru nodaļu, bet 1969. gadā – Latvijas Mākslas akadēmijas Interjera un iekārtas nodaļu ar diplomdarbu "Sarkanās Gvardes ielas dekoratīvais noformējums Vecrīgā". Izstādēs Zvejnieks piedalījās kopš 1970. gada.

Zvejnieks strādājis kombinātā "Māksla" (1968–1983), bijis Jelgavas rajona galvenais mākslinieks (1983–1986), Jelgavas Mākslas skolas direktors (1986–2003). Kopā ar Dzintru Zvejnieci viņš veidojis interjerus restorānā "Ščecina" Rīgā (1971), Petropavlovskas Drāmas teātrī Kazahstanā (1972), Dobeles rūpnīcā "Spodrība", LLU Lauku inženieru fakultātē Jelgavā, veicis sienas gleznojumus Jelgavas rajona kultūras namā (1979–1980), veidojis interjeru un sienas gleznojumu Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas K.Barona zālē (1986).

Zvejnieks gleznojis ainavas un klusās dabas. Viņam glezniecībā svarīgi ir bijis veidot dabas tēlu – harmoniska, vispārināta, noskaņas ainava, kurai būtiska ir attiecīgā dienas stunda – bez spožas saules, lai izceltu dabas un glezniecības tonālās vērtības. Zvejnieka darbi atrodas Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, Jūrmalas pilsētas muzejā, citos muzejos un privātkolekcijās.

Mākslinieku savienība izsaka līdzjūtību mākslinieka Andreja Zvejnieka tuviniekiem un kolēģiem.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 4

sāpīgi

Skumji... Vēl nesen "Silvā" vēroju, kā paēda un arī darbojās ar mazmeitiņu pusaudzi, cik saskanīgi viņi šķita... Maz atlika līdz 80. Un kas būs ar mazbērniem? Vecākajai māsai laikam jau 20, bet pārējiem - 12, 14 un 16, un auga visi pie vectēva...

pirms gada, 2018.08.08 19:08

skumji...

Skumji, ka šādā brīdī, kad tuviniekiem jau tā ir smagi, atrodas cilvēki, kuri nespēj paturēt pie sevis negācijas...Ja jau nevariet pateikt neko labu un atbalstošu aizgājēja tuviniekiem, vismaz izmantojiet iespēju paklusēt.
Līdzjūtība tuviniekiem! Andrejs Zvejnieks bija krietns vīrs!

pirms gada, 2018.08.09 09:51

Inese Krivjonoka

Skumīgi! Izsaku visdziļāko līdzjūtību mākslinieka tuviniekiem! Vienmēr atcerēšos kā Jelgavas mākslas skolas direktoru, kas bija tad, kad vēl mācījos.

pirms gada, 2018.09.07 22:58

Jelgava