Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nacionālais attīstības plāns: 2020.gadā vidējais vecums, sievietei dzemdējot pirmo bērnu, būs 25 gadi 1

Vidējais vecums, kādā sievietei 2020.gadā dzims pirmais bērns, būs samazinājies līdz 25 gadiem, prognozē Nacionālā attīstības plāna (NAP) 2014.-2020.gadam izstrādātāji.

Ja pērn mātes vidējais vecums, dzemdējot pirmo bērnu, bija 26,4 gadi, tad jau pēc diviem gadiem šis vecums būs 26 gadi, bet 2020.gadā - jau 25 gadi, prognozē eksperti.Ieviešot kompleksu atbalsta sistēmu ģimenēm, NAP izstrādātāji prognozē, ka katru gadu dzims par 2000 bērnu vairāk nekā iepriekšējā gadā.Tādējādi tiek prognozēts, ka 2014.gadā piedzims 22 000 mazuļu, 2017.gadā tie būs jau 28 000 jaundzimušo, bet 2020.gadā jaundzimušo skaits sasniegs 34 000.Plānā arī prognozēts, ka ģimeņu skaits ar diviem un vairāk bērniem līdz 2020.gadam palielināsies līdz 9% no kopējā ģimeņu skaita. Pērn ģimeņu skaits ar diviem un vairāk bērniem bija 2,9%.Kā viens no veicamajiem uzdevumiem, lai ik gadu palielinātu jaundzimušo skaitu, ir minētas izmaiņas pabalstu sistēmā, atbalstot pirmā bērna piedzimšanu drīz pēc mācību pabeigšanas, otrā bērna iespējami ātrāku piedzimšanu pēc pirmā bērna, kā arī nākamo bērnu dzimšanas veicināšanu, ieviešot pensijas daļas sasaisti ar bērnu veiktajām sociālajām apdrošināšanas iemaksām.Viens no NAP mērķiem ir nākotnē mazināt bērnu nabadzības risku - ja 2010.gadā nabadzības risks bija novērtēts kā 25%, tad līdz 2020.gadam šo attiecību cer samazināt līdz 20%. Eksperti arī cer, ka līdz 2020.gadam no 39% līdz 35% tiks samazināts nabadzības riska indekss ģimenēm, kurās bērnus audzina tikai viens pieaugušais.Kā norāda plāna izstrādātāji, tauta var pastāvēt tikai tad, ja tiek nodrošināti labvēlīgi apstākļi dzimstības palielināšanai, jauno vecāku atbalstam, otrā un trešā bērna radīšanai vai adoptēšanai un bērnu drošības sajūtas stiprināšanai. Tāpēc, lai cilvēki gribētu radīt bērnus, valstij ir jāveido vide, kas atbalsta ģimenes, izglītības un darba dzīves apvienošanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

putlers

Vajag ieviest bernu konvejiera taisishanas piecgades , ka tas bija atistitos padomju laikaos bet to piecgadi veikt par vienu gadu .Galvenais aizklapet robezas lai talak par Latgali neviens netiek ,savadak taa ir tuksha muldeshana .

pirms 7 gadiem, 2012.08.13 08:49

Jelgava