Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nav izdevies noslēgt līgumu par krematorijas būvniecību Jelgavā

Ieinteresētie uzņēmumi nav noslēguši līgumu par tiesībām būvēt krematoriju pie Bērzu kapiem Jelgavā, līdz ar to izsole par apbūves tiesībām atzīta par nenotikušu, aģentūra LETA uzzināja Jelgavas domē.

Pašvaldības rīkotās izsoles uzvarētāja SIA "Trimo trīs" noteiktajā laikā nav iemaksājusi pašvaldībai 99 000 eiro, kas ir vienreizēja maksa par būvniecības tiesību iegūšanu, tāpēc pašvaldība nosūtīja piedāvājumu SIA "Audēji 7", kas izsolē nosolīja nākamo augstāko maksu: 50 000 eiro. Taču arī SIA "Audēji 7" nav izrādījusi interesi par līguma noslēgšanu un līdzekļu iemaksāšanu.

Ņemot vērā, ka līgums ne ar vienu uzņēmumu netika noslēgts, Jelgavas dome šonedēļ lēma par nenotikušu atzīt zemesgabala Bērzu ceļā 40 daļas apbūves tiesības izsoli.

Jau vēstīts, ka tiesības būvēt krematoriju pie Bērzu kapiem Jelgavā ieguvis apbedīšanas uzņēmums SIA "Trimo trīs" no Valmieras. Apbedītājs tiesības būvēt krematoriju ieguvis, nosolot 99 000 eiro, kas ievērojami pārsniedz izsoles sākuma cenu 500 eiro.

Firmas.lv informācija liecina, ka uzņēmumam ir apbedīšanas biroji arī Cēsīs, Alūksnē, Balvos un Gulbenē. SIA "Trimo trīs" apgrozījums 2016. gadā bija 25 712 eiro, savukārt peļņa 2075 eiro. Apbedīšanas uzņēmums pieder Arnim Sārtaputnam.

Tāpat ziņots, ka apbūves tiesību izsole notika pēc SIA "Apbedīšanas nams–krematorija" iniciatīvas. Uzņēmums uz pašvaldības zemes Bērzu kapos Jelgavā vēlējās būvēt krematoriju, tāpēc pašvaldība rīkojusi 1500 kvadrātmetru liela zemesgabala apbūves tiesību izsoli, kura sākumcena bija vienreizējā maksa 500 eiro.

Pašvaldība noteikusi, ka krematorija jānodod ekspluatācijā līdz 2020. gada beigām. Apbūves tiesības tiek piešķirtas uz 30 gadiem.

Izsolē tika saņemti trīs pretendentu pieteikumi.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Jelgava