Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Neļaus pārdot nekustamos īpašumus ar komunālajiem parādiem

Lai cīnītos ar komunālo maksājumu parādiem, Saeimas Mājokļa jautājumu apakškomisijā izstrādāti vairāki likumprojekti, kas paredz, ka dzīvokli ar parādiem varēs pārdot, tikai vienojoties par parādu atmaksu.

Kā šodien žurnālistiem skaidroja deputāts Viktors Valainis, pārdot dzīvokli ar parādu nevarēs, ja netiks panākta vienošanās par komunālo parādu atmaksu. Tas attieksies arī uz bankas īpašumiem, un izsoļu rīkotājiem būs jāinformē potenciālie pircēji par parādiem, savukārt izsoles rezultātu varēs apstiprināt tikai gadījumā, ja panākta vienošanās par komunālā parāda atmaksu.Arī pārdodot dzīvokli maksātnespējas procesa laikā, pircējam būs jāpārņem parāds par komunālajiem maksājumiem. Vienlaikus plānots noteikt, ka maksātnespējas procesa laikā jāturpina veikt komunālos maksājumus.Iecerēts arī veikt grozījumus likumā, kas noteiks kārtību un veidu, kā mājas pārvaldnieks brīdinās iedzīvotājus un kad vērsīsies tiesā, ja izveidojies parāds par komunālajiem maksājumiem.Valainis pastāstīja, ka plānotie likuma grozījumi arī paredzēs to, ka iedzīvotājiem būs vieglāk izvēlēties māju pārvaldniekus, kā arī būs vieglāk iesaistīties lēmumu pieņemšanā. Iecerēts, ka vairs nebūs jārīko kopsapulces, uz kurām ļoti grūti savākt cilvēkus, bet pietiks ar rakstisku aptauju, lai pieņemtu lēmumus saistībā ar dzīvojamo māju.Deputāts uzsvēra, ka plānotās izmaiņas aptver ļoti daudzas tēmas, bet vēl ir vairākas lietas, kas likumprojektos būtu jāiekļauj. Savukārt deputāts Ivars Zariņš (SC) sacīja, ka likumprojektu izstrādes process bija sarežģīts un smags, jo bija ļoti liela pretestība, tostarp arī no banku lobiju puses.Valainis pauda cerību, ka šie likumprojekti varētu tikt pieņemti līdz nākamajai ziemai. Deputāts akcentēja, ka jau tagad Saeimā šīm iniciatīvām ir atbalsts.

Pievieno komentāru

Jelgava