Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nenosmacē savu draugu!

Šovasar atkal sola laika periodus ar īsti karstām dienām, kad gaisa temperatūra paaugstināsies līdz 30 grādiem. Sunim tas ir bīstams karstums, un, ja netiek nodrošināta pietiekama gaisa plūsma un vēss ūdens, ko padzerties, tas dzīvnieku var arī nogalēt, brīdina LLU Veterinārmedicīnas fakultātes klīnikas veterinārārste Ilze Pētersone.

Kāpēc rodas karstumdūriens? Suņiem daba nav izveidojusi ideālu dzesēšanas sistēmu, tāpēc mūsu mīluļi ļoti ātri var pārkarst un nonākt līdz dzīvībai bīstamam stāvoklim. Suņiem nav tādu sviedru dziedzeru kā cilvēkam (mēs, kā zināms, itin labi sevi spējam dzesēt svīstot), un viņi savu temperatūru regulē ar mēli – elsojot un slapjo mēlīti izkarot. Siekalas no mēles (un arī no mutes gļotādas) iztvaiko un to dzesē. Caur gļotādu dzesētās asinis aizrit pa visu organismu. Kad temperatūra ir tik augsta, ka suņa organisms vairs nespēj sevi atdzesēt līdz viņam normālajiem 39 grādiem, dzīvnieka asinsapgāde sāk «klibot» un viņam sāk trūkt skābekļa. Tas savukārt izraisa ķēdes reakciju, un cieš galvas smadzenes. Ja pārmērīgais karstums ir ilg­stošs, sekas ir ļoti bīstamas un diemžēl neatgriezeniskas. Pārkaršanas pazīmesKad dzīvnieks ir pārkarsis, viņam strauji kāpj ķermeņa temperatūra, par to liecina karsta āda, ātrs pulss. Suns ļoti strauji, iespējams, pat skaļi elso, mēle ir gari izkārta, tek siekalas, var būt izvalbītas acis. Dzīvnieks ir saguris, var novērot koordinācijas traucējumus (gaita tāda, it kā viņš būtu piedzēries). Ja stāvoklis ir ļoti slikts, iestājas bezsamaņa. Pirmā palīdzība Dzīvnieks jānovieto ēnainā, vēsākā vietā un jādod dzert vēsu ūdeni; noder saldējums, ledus. Nekavējoties jācenšas samitrināt suņa kažoku. To vislabāk darīt, apliekot ap ķermeni saslapinātu dvieli vai palagu, ledus gabaliņus. Var uz galvas un ķermeņa likt ledus kompreses. Ja pie rokas nav auduma gabala, ko saslapināt, var liet ūdeni tieši uz suņa kažoka. Ja tuvumā ir dīķis, upe, baseins, suns tajā jāizpeldina. Ja dzīvnieks tomēr neatžirgst un joprojām ir gurdens, bez kavēšanās jāved pie veterinārārsta. Smagākos gadījumos var sākties elpošanas ceļu un smadzeņu tūska, diemžēl tad vairs nespēs palīdzēt pat dakteris.

Pievieno komentāru

Jelgava