Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No 1.aprīļa ieviesīs elektroniskās identifikācijas kartes; premjers to nodēvē par bezjēdzīgu dokumentu 1

Personas apliecības jeb elektroniskās identifikācijas (eID) kartes Latvijā sāks izsniegt no 1.aprīļa, paredz otrdien valdībā pieņemtie Personu apliecinošu dokumentu noteikumi, kuros atrunāta Latvijas pasu un eID karšu jaunā izsniegšanas kārtība, nosacījumi, kā arī derīguma termiņi. Premjers Valdis Dombrovskis (Vienotība) eID kartes nosaucis par bezjēdzīgu dokumentu, jo ar tām nevarēs nobalsot vēlēšanās un referendumos. Šā iemesla dēļ varētu paātrināt elektroniskās vēlēšanu sistēmas ieviešanu Latvijā.

Jautājums par eID kartēm gan Ministru kabineta sēdē raisīja plašas diskusijas, kurās tika secināts, ka ar šo dokumentu pagaidām nevarēs piedalīties ne vēlēšanās, ne referendumos, ne parakstu vākšanā, jo nepastāv vēlētāju elektroniskais reģistrs un elektroniskajā kartē nevar izdarīt atzīmi par dalību vēlēšanās, kā to var izdarīt pasē.V. Dombrovskis pat vaļsirdīgi secināja, ka tiek ieviests bezjēdzīgs dokuments, ko prasa Eiropas regulas. Valdības vadītājs arī uzdeva paredzēt pienākumu informēt iedzīvotājus, ka ar šo dokumentu nebūs iespējams piedalīties šādās pilsoniskajās aktivitātēs vēl vismaz pusgadu pēc tā ieviešanas, jo šajā laikā vēl varētu tik izveidota elektroniskā vēlēšanu sistēma.No 1.aprīļa iedzīvotāji varēs izvēlēties, kādu personu apliecinošu dokumentu izmantot - pasi, jauno eID karti vai abus minētos dokumentus. Personām, kas ir vecākas par 20 gadiem, pases tiks izsniegtas ar derīguma termiņu uz desmit gadiem, savukārt personas apliecības jeb identifikācijas kartes tiks izsniegtas uz pieciem gadiem.Tāpat kā jebkuru citu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) sniegto pakalpojumu, arī pasi un personas apliecību iedzīvotāji varēs saņemt jebkurā no PMLP teritoriālajām nodaļām neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas.Jaunā kārtība arī paredz samazināt laiku, kādā tiks izgatavoti dokumenti. Līdzšinējo 20 dienu laikā turpmāk jauno dokumentu iedzīvotāji varēs saņemt pēc izvēles standarta termiņā desmit darba dienu laikā vai paātrinātā kārtībā - divu darba dienu laikā.Ministru kabinets otrdien pieņēma arī Noteikumus par valsts nodevu par personu apliecinošu dokumentu izsniegšanu, kuri paredz, ka valsts nodeva par eID kartes izsniegšanu būs desmit lati, savukārt jauniešiem, pensionāriem un invalīdiem nodeva būs samazināta - pieci lati.Turpretim valsts nodeva par pases izsniegšanu turpmāk būs 20 lati, savukārt bērniem un jauniešiem līdz 20 gadu vecumam, kā arī pensionāriem un invalīdiem nodeva būs desmit lati. Samazināta nodeva 15 latu apmērā par pases izsniegšanu paredzēta arī personām, kas izvēlēsies noformēt vienlaikus abus dokumentus.Ņemot vērā to, ka personu apliecības Latvijas pilsoņi un Eiropas Savienības pilsoņi varēs izmantot arī kā dokumentu starptautiskos ceļojumos, līdz 1.aprīlim Ārlietu ministrijai ir jāizplata jaunā dokumenta paraugi ārvalstīm oficiālai atzīšanai citās valstīs.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jampāzijs no Elejas

Pats premjers arī ir tāds bezjēdzīgs klauns-konsolidētājs.

pirms 7 gadiem, 2012.02.22 00:54

Jelgava