Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No Jelgavas uz svētkiem Aglonā iziet svētceļnieku grupa (FOTO) 7

Kopā deviņi jelgavnieki ceturtdien iesāka svētceļojumu uz Aglonu, kur augusta vidū notiek tradicionālie Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki.

Natālija, kas kopā ar dēlu svētceļojumā uz Aglonu dodas pirmo reizi, teic, ka doma to darīt bijusi jau agrāk, taču darba aizņemtības dēļ tas līdz šim nebija sanācis. Natālija priecājas, ka šoreiz viņa un dēls ir starp svētceļniekiem. Savukārt Baiba Ozola, kas iet kopā ar četriem jaunākajiem bērniem, teic, ka lēmums doties svētceļojumā ticis pieņemts pēdējā brīdī, redzot, ka no katedrāles iznāk vien četri svētceļnieki. Agrāk svētceļojumā no Jelgavas uz Aglonu gāja piecdesmit sešdesmit cilvēku. “Es vēl skatīšos, vai mazuļiem šoreiz ceļš nav par grūtu, taču pirmo dienu mēs ejam,” teic Baiba Ozola, kas kopā ar ģimeni ceļu no Jelgavas uz Aglonu kājām mērojusi astoņas reizes.

Svētceļnieku grupas vadītājs priesteris Jurijs Gorbačevskis stāsta, ka sakarā ar karstumu ceļš līdz Aglonai sadalīts īsākos posmos, taču ir dažas dienas ilgāks. Svētceļojumā atļauts piedalīties katram, kas pieņem tā noteikumus un ir pietiekami fiziski izturīgs, lai noietu 15–20 kilometru dienā. Pirmā nakšņošana Jelgavas grupai plānota Dzirnieku skolā.


Foto: Gaitis Grūtups

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Olis

Kad šī lētticīgo cilvēku krāpšana vienreiz beigsies? Vai “svētie tēvi” cer, ka Bībeles pasaku papildināšana vairo dievlūdzēju uzticēšanos pasaku stāstītājiem? Bībeles tēlam Marijai mūžīgā (!) Dieva dzemdētājas statusu piešķīra kristiešu Halcedonas koncilā 451. gadā, viņu “novietoja debesīs” mūsu ēras 8. gadsimtā, 1854. g. pāvests Pijs IX Marijas bezvainīgo ieņemšanu izsludināja kā neapstrīdamu patiesību, Marijas miesu paradīzē “nogādāja” pāvests Pijs XII 1950. gadā. Kristiešu sludinātāji savā manipulētāju pārliecībā ņirgājas par naivajiem dievlūdzējiem. Sk. youtube video “raganu āmurs”. Svētā gara ”ierašanās” aizrautīgākajiem reliģijas sekotājiem laupa saprātu.

pirms gada, 2018.07.26 18:27

mjā

Tas viss man atgādina kaut kādu Hariju Poteru vai Hobitu stāstus.
Laikam jau katram savs...

pirms gada, 2018.07.26 19:00

mia

Kas ir tās baibas ozolas darba devējs, kurš piekrīt tik daudzām brīvdienām?

pirms gada, 2018.07.26 20:29

Jāzeps.

# mia. Tai Baibai ir 8 bērni, Vina ir darbā 24 stundas.
mia domā ko raksti!

pirms gada, 2018.07.26 21:43

svetais

idiotu bars ja sunim nav ko darit vins laiza pautus

pirms gada, 2018.07.27 07:52

Daina

Nešaubos, ka Dievs un kopības spēks viņiem palīdzēs pārvarēt šīs vasaras neticamo svelmi. Vai nu šajos gados bijis maz radniecīgu stihiju, kad svētceļniekus neatturēja nedz negaisi un lietavas, nedz citas "kataklizmas"? Apbrīnoju! Citiem to nesaprast. BET... demokrātiskā valstī drīkst taču būt arī cits viedoklis, ja vien tas pieklājīgi formulēts. Man nav pretenziju!

pirms gada, 2018.07.28 05:38

Sandzis

svētais... tavs trulais spriedums droši vien attiecas uz paša ğimeni.

pirms gada, 2018.07.28 08:09

Jelgava