Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nometnē Jelgavā iepazīst dažādu tautu kultūru

Šonedēļ Jelgavā notiek nometne "Multikulturālā nedēļa Jelgavā 2018", kurā septiņus līdz vienpadsmit gadus veci bērni iepazīst dažādu tautu kultūru, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Pirmajās nometnes dienās dalībnieki izzināja ebreju un baltkrievu kultūru, bet vēl paredzēts tuvāk iepazīt poļu, krievu, ukraiņu, čigānu un lietuviešu tautu kultūru. Nometne notiek bilingvāli – latviešu un krievu valodā –, bet bērniem ir iespēja apgūt arī vārdus no citām valodām.

Nometnē piedalās 20 bērnu no latviešu un krievvalodīgām ģimenēm. Bērniem paredzētās aktivitātes katru dienu notiek no pulksten 9 līdz 17. Bērni kopā ar Jelgavas nacionālo kultūras biedrību pārstāvjiem izzina Jelgavā dzīvojošo mazākumtautību kultūru, apgūstot spēles, dejas, dziesmas un piedaloties citās aktivitātēs.

Nometni organizē biedrība “Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” ar Jelgavas domes finansiālu atbalstu. Tās mērķis ir veicināt sapratni un sadarbību starp dažādu tautību pārstāvjiem, veidot labvēlīgus kultūras un informācijas nosacījumus Jelgavas iedzīvotājiem, kā arī veicināt mazākumtautību biedrību attīstību, kultūras mantojuma saglabāšanu un atpazīstamības vairošanu caur projekta pasākumiem.


Foto: no Sabiedrības integrācijas pārvaldes arhīva

Pievieno komentāru

Jelgava