Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Norāda uz iespējamo interešu konfliktu, Jelgavas SSC vadītājam saņemot ziedojumus biedrībām, kuru valdē darbojas 16

Pašvaldības iestādes "Jelgavas Sporta servisa centrs" direktors Juris Kaminskis, iespējams, atradies interešu konfliktā, saņemot ziedojumus, kas paredzēti biedrībām "Futbola klubs Jelgava" un "Basketbola klubs Jelgava", jo pats darbojies šo biedrību valdē, secinājusi Valsts kontrole (VK) revīzijā par 2017. gada pārskatu par valsts budžeta izpildi un par pašvaldību budžetiem.

No 2016. gada 1. janvāra līdz 2017. gadā 30. septembrim saskaņā ar noslēgtiem ziedojumu līgumiem no dažādām juridiskām personām Jelgavas pašvaldība saņēmusi 248 850 eiro ziedojumus. Drīz pēc ziedojuma saņemšanas pašvaldība veikusi saņemto ziedojumu pārskaitījumus ziedojumu līgumos norādītajām biedrībām un klubiem vismaz 248 850 eiro apmērā, kas, pēc VK ieskatiem, norāda uz pazīmēm par iespējamu normatīvajā aktā noteikto ziedojumu saņemšanas un ziedošanas ierobežojumu neievērošanu.

Turklāt, kā norāda VK, pastāv arī nodokļu risks komersantam ziedotājam un izlietojuma ierobežojuma un caurspīdīgas atskaitīšanās neievērošanas risks biedrībai ziedojuma gala saņēmējai, jo līdz 2017. gada 31. decembrim rezidentiem un pastāvīgajām pārstāvniecībām bija iespēja pieprasīt uzņēmumu ienākuma nodokļa samazināšanu par 85 procentiem no summām, kas ziedotas budžeta iestādēm. Taču biedrības 2016. un 2017. gada pārskatos Jelgavas pašvaldības pārskaitītos ziedojumus uzrādījušas kā saņemtās dotācijas, kas pēc savas būtības netiek uzskatītas par ziedojumiem un dāvinājumiem, kā arī uz to izlietošanu neattiecas normatīvajā aktā noteiktie ierobežojumi.

Analizējot iesaistīto biedrību gada pārskatus, VK konstatējusi arī, ka vairākām biedrībām uzņēmumi ziedojuši gan tiešā veidā, gan izmantojot pašvaldību kā starpnieku.

Tāpat secināts, ka Sporta servisa centra direktors pieņēmis lēmumus par ziedojumiem un dotācijām, jo kā pašvaldības Sporta komisijas loceklis piedalījās balsojumos par dotāciju sadali un parakstīja ziedojumu līgumus, lai gan nebija saņēmis augstākas amatpersonas vai domes atļauju. Tāpat, iespējams, viņš atradies interešu konfliktā, saņemot ziedojumus, kas paredzēti biedrībām "Futbola klubs Jelgava" un "Basketbola klubs Jelgava", un pārskaitot tos tālāk. Kaminskis, vienlaikus būdams šo biedrību valdes loceklis, īstenojis kontroli pār ziedojumu un dotāciju izlietojumu, pārkāpjot likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" noteiktos ierobežojumus.

VK gan norāda, ka revīzijas laikā biedrību reģistrācijas datos izdarīti ieraksti par amatpersonas atbrīvošanu no amatiem biedrību valdēs. Firmas.lv dati liecina, ka "Futbola kluba Jelgava" valdē Kaminskis nedarbojas kopš 2018. gada 24. janvāra, bet biedrības "Basketbola klubs Jelgava" valdē – no 2017. gada 27. novembra.Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Komentāri 16

SP

Vi tacu ir liels ****is un mahinators gadiem sporta centra-naudu skaita saviem comiem un .....

pirms gada, 2018.10.20 23:11

Kad

Valsts kontrole atklāj dažādus pārkāpumus,bet-kad būs reāli sodi?

pirms gada, 2018.10.21 00:05

Lasītājs no Londonas

Tādu maitas gabalu dēļ labi cilvēki spiesti doties diezin uz kurieni, strādāt smagu fizisku darbu kaut kādās angļu fabrikās, zaudējot veselību, pašcieņu un personību. Ak jūs nelieši tādi, kad beidzot jūsu populācija beidzot sāks samazināties?! Kad sāks valdīt gaiši cilvēki un viss tiks darīts ar prātu?! Šie zagļi nedrīkst turpināt uzdzīvot, kamēr mūsu tauta spiesta mocīties! Tauta, nedrīkst vairs gaidīt!! Ir kaut kas jāiesāk..

pirms gada, 2018.10.21 01:16

dore

Lauķis savējos piesedz, jo vārna vārnai acī neknābs.

pirms gada, 2018.10.21 09:37

ledus sk

Sitam sen bija lasez-lidejs un bezdarbis-neprasna.....

pirms gada, 2018.10.21 12:57

Johans

Kur tad pilsētas stingrā izpilddirektore skatās, jo ir tak par visu atbildīga???

pirms gada, 2018.10.21 13:19

Via

Rāviņam pēc šiem skandāliem,shēmām vajadzētu nolikt mandātu,un atkāpties.Gadiem viss tiek piesegts.

pirms gada, 2018.10.21 18:10

Viai

Vai tad kaut kas pieradits?Dikti jau tev tai vieta gribas tikt.Aizvedisi uz saulaino tāli.

pirms gada, 2018.10.21 19:17

SPORTISTS

Cik ilgi so liekedi Ravins piesegs un tures-sporta sabiedribai sis darbonis ar businu apnicis un .....

pirms gada, 2018.10.21 20:39

Viai rāvai.

Saulainā tāle tavuprāt atrodas ziedu veikalā-balzāmā un ziedojumu notralināšanā,sapņo tālāk un balso atbalstot notiekošo.

pirms gada, 2018.10.21 21:36

Svešais

Lasu un domaju,ka skaidribas nekadas.Viss tikai pieņemumi,bet viens otrs uzvedas ka vismaz tiesnesis.

pirms gada, 2018.10.22 08:27

vai vai

Vajadzetu parbaudit ka SPORTA centrs uzdzivo puku veikala un kafejnicas ,auto servisa un t.t

pirms gada, 2018.10.22 08:46

Jelgava