Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noskaidros ārvalstu tūristu viedokli par pieredzēto Latvijā; Jelgavā aptauju nebūs

Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) sadarbībā ar Latvijas augstskolām un tirgus un socioloģisko pētījumu aģentūru «Latvijas fakti», vēloties izzināt ārzemju tūristu ceļošanas kvalitatīvos aspektus, sākusi aptauju visā valstī. Tā ilgs līdz septembrim.

Aptaujas metodoloģiju un pašu anketu palīdzēja izstrādāt augstskolu tūrisma nozares mācībspēki – Andris Klepers, Aija van der Steina, Ilze Medne un Maija Rozīte. Aptauju veiks tirgus un socioloģisko pētījumu aģentūru «Latvijas fakti», informē TAVA pārstāve Inta Briede.Aptaujas mērķis ir iegūt datus par tūristu apmierinātību, uzzināt to, kā viņi vērtē Latvijas pakalpojumus, ko viņi mūsu valstī izmanto, kur viņi ir ieguvuši informāciju par Latviju, kādi bijuši ceļotāju priekšstati par mūsu zemi un vai tie ir mainījušies, uzturoties šeit. Paredzēti arī citi jautājumi.Kad aģentūra «Latvijas fakti» būs datus apkopojusi, izanalizējusi un sagatavojusi gala ziņojumu, pēc TAVA stratēģiskās plānošanas vadītājas Ineses Šīravas vārdiem, tiks iegūts darba dokuments, uz kura turpmāk TAVA varēs balstīt gan savas mārketinga aktivitātes, gan izvēlēties informācijas kanālus, kurus cilvēki vairāk lieto. «Aptaujā iekļauti arī brīvie jautājumi, kur tūristiem ir iespēja izteikt savu viedokli vai pieredzi, kāda viņiem bijusi, – negatīva vai pozitīva. Tie būs dati, ar ko varēsim strādāt gan mēs, gan nozare un pašvaldības. Tūrisma informācijas centri ļoti interesējas par aptauju,» uzsver TAVA speciāliste. Aptauja notiks visā Latvijā, lai iegūtu informāciju arī no tiem tūristiem, kas dodas uz reģioniem. Respondentu izlases veidotas, ņemot vērā tūristu skaitu, kas brauc uz konkrētajiem reģioniem. Ja intervēs Latgalē, vairāk tiks aptaujāti krievu tūristi, ja apvaicās tūristus Kurzemē, tie vairāk būs lietuvieši – atlase tiek veikta proporcionāli no kopējā tūristu skaita konkrētajā valsts daļā. Aptauju veic apmēram 30 intervētāju. Pirmajā nedēļā tika aptaujāti ārzemju tūristi Rīgā un Rundāles pilī, nākamajās nedēļās aptauja notiks reģionos, vietās, kuras ieteikuši tūrisma informācijas centri. Turklāt vairākās tūristu koncentrēšanās vietās reģionos, lai aptvertu dažādus tūristus ne tikai pēc dzimuma un vecuma, bet arī interesēm, naudas tēriņiem, uzturēšanās ilguma un citiem kritērijiem. «Interviju Jelgava nebūs, Jelgavā nebūs, jo Jelgavā noteikti būs mazāk tūristu nekā Rundālē, kas ir populārākais Zemgales tūrisma objekts. Taču, pat veicot aptauju Rīgā, tiek uzklausīts viedoklis par dažādām apmeklētajām vietām Latvijā un fiksēta tūristu nakšņošanas vieta,» zz.lv skaidro I.Briede.Plānots, ka gala ziņojums tiks sagatavots līdz decembra sākumam, kad notiks gadskārtējais Tūrisma forums.

Pievieno komentāru

Jelgava