Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

NVA direktorei Paševicai piemērots disciplinārsods - atbrīvošana no amata

Valdība šodien atbalstīja labklājības ministres Ilzes Viņķeles rīcību, piemērojot Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktorei Baibai Paševicai disciplinārsodu – atbrīvošanu no amata.

Līdz ar to, pamatojoties uz valdības lēmumu, labklājības ministre I.Viņķele ir tiesīga pieņemt lēmumu par iepriekšminētā disciplinārsoda piemērošanu, informē Labklājības ministrija (LM).Šāds lēmums ir pieņemts, ievērojot disciplinārlietā konstatēto būtisko tiesību normu pārkāpumu. Proti, NVA direktore B.Paševica 2012.gada atalgojuma fondā uzņēmās budžeta saistības, kas par 134 455 latiem pārsniedza NVA likumā «Par valsts budžetu 2012.gadam» noteiktos maksimāli pieļaujamos apjomus. Tādējādi B.Paševica ar nodomu izdarīja Valsts civildienesta ierēdņu disciplināratbildības likuma 36.panta otrajā daļā norādīto disciplinārpārkāpumu - nekvalitatīvu amatu pienākumu pildīšanu, tai skaitā tiesību aktiem neatbilstošu rīcību ar finanšu līdzekļiem, skaidro ministrija. Minētā rezultātā ir pietiekams pamats uzskatīt, ka B.Paševicai kā amatpersonai ir zudusi uzticība. Atgādinām, ka  no 11.februāra līdz 13.martam NVA notika disciplinārlietas izmeklēšana, uz kuras laiku no amata bija atstādināta NVA direktore B.Paševica. Disciplinārlieta uzsākta, pamatojoties uz LM konstatētajiem pārkāpumiem iestādes budžeta plānošanā. Disciplinārlietas izmeklēšanas laikā gūta pārliecība, ka, lai gan B.Paševica par šiem pārkāpumiem bija savlaicīgi informēta, viņa tomēr ne tikai neveica atbilstošas darbības tā novēršanai, bet arī par iztrūkumu neinformēja LM. Vienlaikus pārbaudes laikā B.Paševica sniedza apzināti nepatiesu informāciju, kas būtiski apgrūtināja pārbaudes veikšanu.

Pievieno komentāru

Jelgava