Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Palielinājusies vidējā alga gaisa satiksmes un finanšu sektorā strādājošajiem

Šā gada trīs ceturkšņos palielinājies atalgojums vairākos sektoros, tostarp arī labāk apmaksātajos - gaisa satiksmes un finanšu pakalpojumu sektorā, liecina Valsts ieņēmumu dienesta apkopotā informācija

Pagājušā gada 4.ceturksnī un šā gada pirmajos divos ceturkšņos gaisa transporta nozarē vidējie ienākumi mēnesī bija 1505 lati, bet šā gada trīs ceturkšņos atalgojums ir palielinājies līdz 1640 latiem. Savukārt finanšu pakalpojumu darbības (izņemot apdrošināšanu un pensiju uzkrāšanu) nozarē vidējais atalgojums audzis no 966 latiem līdz 1003 latiem mēnesī.Cilvēki, kas nodarbojas ar datorprogrammēšanu, konsultēšanu, saņem vidēji par 13 latiem vairāk - ja iepriekšējā periodā tie bija 865 lati, tad tagad - vidēji 878 lati. Savukārt telekomunikāciju nozarē vidējais atalgojums ir palielinājies no 849 latiem līdz 876 latiem.Palielinājusies alga arī tajās pozīcijās, kur tā bija virs 700 latiem, piemēram, farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā alga no 731 lata palielinājusies uz 759 latiem, bet elektroenerģijas, gāzes apgādes, siltumapgādes un gaisa kondicionēšanas jomā - no 712 uz 744 latiem.Lai gan minimāli, tomēr ir pieaudzis vidējais atalgojums pašpatēriņa preču ražošanā un pakalpojumu sniegšanā individuālajās mājsaimniecībās - ja iepriekšējā periodā tie vidēji bija 154 lati mēnesī, tad jaunākie statistikas dati liecina, ka tie ir 157 lati.

Pievieno komentāru

Jelgava