Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par elektrību atkal varēs maksāt pēc lētāka tarifa 5

Šodien sākas jauns elektroenerģijas patēriņa uzskaites periods, un par elektrību, kas tiks iztērēta no šodienas, varēs norēķināties pēc zemākā jeb starta tarifa.

Tādējādi, tāpat kā pirms gada, no aprīļa no jauna sākas 1200 kilovatstundu (kWh) uzskaite, šim elektrības apmēram piemērojot starta tarifu, kas populārākā tarifa (T1) gadījumā ir 0,0825 lati par kWh. Sākot ar 1201.kWh, kas iztērēta gada laikā no 1.aprīļa, tiks piemērots pamata tarifs - populārākā tarifa gadījumā tie ir 0,1074 lati par kWh.Tā kā apmaksa par patērēto elektroenerģiju ir jāveic reizi mēnesī par iepriekšējo mēnesi, tad aprīlī AS «Latvenergo» klientiem vēl ir jānorēķinās par martā patērēto elektroenerģiju atbilstoši savam fiksētajam skaitītāja rādījumam un pēc sava tarifa - starta vai pamata. Savukārt no 1.aprīļa klients sāk uzskaitīt patērētās kWh no jauna, un par aprīlī patērēto elektroenerģiju maijā maksās pēc starta tarifa jeb 0,0825 latus par kWh.Klientam nav nepieciešams papildus ziņot «Latvenergo» skaitītāja rādījumu 1.aprīlī, jo to automātiski aprēķinās norēķinu sistēma pēc klienta veiktā maksājuma, norādīja energokompānijas preses sekretāre Ivita Bidere.Līdzīgi kā pērn, arī šogad palīdzību varēs saņemt iedzīvotāju grupas, kurām ir apgrūtināti materiālie apstākļi. Šī gada mērķa auditorija ir sociāli mazaizsargātas ģimenes ar bērniem. Šiem cilvēkiem piešķirti kopumā 40 000 norēķinu karšu 53,70 latu vērtībā. Elektrības norēķinu kartes savas pašvaldības sociālajā dienestā var saņemt sociāli mazaizsargātās daudzbērnu ģimenes, kas nav saņēmušas tarifa kompensāciju 2400 kWh patēriņam, trūcīgās ģimenes ar bērniem, kas nav saņēmušas elektrības norēķinu karti par 500 kWh iepriekšējā gadā, ģimenes, kurās aug bērni invalīdi, kā arī ģimenes ar audžubērniem un aizbildniecībā esošiem bērniem.Kā informē energokompānija, vismaz reizi gadā pēc veiktas kontrolpārbaudes «Latvenergo» nosūta klientiem maksājumu pārskatu par pēdējiem 12 mēnešiem. Ik mēnesi tiek izsūtīti vismaz 100 000 pārskatu, kas arī ļauj ātrāk konstatēt iespējamās nesakritības patēriņa un norēķinu uzskaitē.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Audit

Kas ir lētāks tarifs! Man iet 0,08 LVL/kWh bez izmaiņām!

pirms 7 gadiem, 2012.04.05 10:30

Luksus prece

Vismaz man visi zināmie cilvēki jau sen iztērējuši 1200KWh tas tiek rakstiits , lai cilvēkus vienkārši nomierinātu ka nav jau tik traki iisteniibaa :P

pirms 7 gadiem, 2012.04.02 13:56

micro

Pārskatu saņēmis neesmu, bet viņu mājas lapā var redzēt labu statistiku par saviem ikmēneša rādītājiem!

pirms 7 gadiem, 2012.04.02 08:44

ttt

Beidzot uz dazhiem meeneshiem buus leetaaka elektriiba

pirms 7 gadiem, 2012.04.01 20:45

rrrr

Nevienu reizi nekad neesmu sanemusi sadu te parskatu par 12 menesiem, diez kam tad vinjus druka?

pirms 7 gadiem, 2012.04.01 15:09

Jelgava