Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par energoefektīvāko industriālo ēku atzīta «Dinex Latvia» ražotne 2

Konkursa «Energoefektīvākā ēka Latvijā 2011» kategorijā «Energoefektīvākā industriālā ēka 2011» atzīta izpūtēju ražotāja «Dinex Latvia» ražotne, biznesa portālu Nozare.lv informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Kopumā konkursā «Energoefektīvākā ēka Latvijā 2011» tika saņemts 41 pieteikums, no tiem 27 pretendēja uz uzvaru nominācijā «Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2011».Kategorijā «Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā 2011» uzvarēja Alojas biznesa centrs, Rīgā, bet kategorijā «Energoefektīvākā vienģimenes ēka Latvijā 2011» uzvarēja «Daugaviņas», Tīnūžu pagastā, Ikšķiles novadā.Nominācijā «Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka 2011» vairākiem pretendentiem uz uzvaru bija līdzīgs punktu skaits un nebija izteikta līdera, tādēļ pirmā vieta netika piešķirta. Žūrija piešķīra divas otrās vietas - daudzdzīvokļu dzīvojamai ēkai Saldū, Nākotnes ielā 5, un daudzdzīvokļu ēkai Rīgā, Biķernieku ielā 160.Konkursa laureāti balvā saņēma dāvanu kartes 100 latu vērtībā no Latvijas stādu audzētavām, izņemot laureātus nominācijā «Energoefektīvākā vienģimenes ēka 2011», kuri saņēma dāvanu kartes 100 latu vērtībā no interjera salona «Siena».Konkursa žūrijas komisija vienlaikus lēma izteikt atzinību jaunatnes un bērnu iniciatīvas un jaunrades centram «Ventspils Jaunrades nams» Ventspilī, Maiznieku ielā 11, par energoefektīvu risinājumu ieviešanu vēsturisku ēku rekonstrukcijā.«Ideja par energoefektīvu dzīvošanu un uzņēmējdarbību Latvijā kļūst arvien populārāka un izplatītāka. Katrs esošais projekts kalpo par pozitīvu piemēru nākamajam, un cilvēki arvien vairāk saprot un apzinās, ka vislētākā enerģija ir tā, ko mēs nepatērējam un par kuru attiecīgi nemaksājam! Energoefektivitāte un produktivitāte ir vēl mūsu līdz galam neizmantotās iespējas celt konkurētspēju, lai ne vien turpinātu ekonomikas atkopšanos, bet arī liktu spēcīgus pamatus ekonomikas izrāvienam,» uzsvēra EM parlamentārais sekretārs Vilnis Ķirsis.Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Aleksandrs Antonovs norādīja, ka energoefektivitātes pasākumi vienlaicīgi ar vides ieguvumiem sniedz nozīmīgu ieguldījumu mums pieejamo resursu pārdomātā un ekonomiskā patēriņā.Žurnāla «Latvijas Būvniecība» galvenā redaktore Agrita Lūse sacīja, ka ieinteresētība energoefektīvos ēku būvrisinājumos Latvijā pieaug ar katru gadu, aptverot plašu pasūtītāju loku - būvuzņēmumus, privātpersonas, dzīvokļu īpašnieku sabiedrības, apsaimniekotājus.«No vienas puses, energoefektivitāte saistāma ar globālām vērtībām kā ekodomāšana un pasaules resursu patēriņa samazinājums, no otras puses - tas ir pragmatisks pasākums, kas ļauj ekonomēt finanses ēkas lietošanas laikā. Konkursa laikā tika identificēti gan izcili labas prakses piemēri, gan arī risinājumi, kuri varētu būt veiksmīgāki. Mums jātiecas uz labo praksi, saprotot energoefektivitāti ne tikai kā vienkāršu siltināšanu, bet pasākumu kompleksu, kur vienlīdz svarīga loma atvēlēta materiāliem, būvsistēmu risinājumiem un arhitektoniskajai izteiksmībai,» norādīja Lūse.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

njaa

Un ne vārda par to ka šajā konkursā startēja arī Raiņa iela 3 un to ka Energoefektīvākā ēka Latvijā 2010.gadā bija K.Helmaņa iela 3. Saprotu, ka informācija ir pārpublicēta no LETAs, bet varējāt taču "parakt" dziļāk.

pirms 7 gadiem, 2012.06.20 20:12

Jelgava