Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par izvairīšanos no nodokļu nomaksas šogad sākti 99 kriminālprocesi

Valsts ieņēmumu dienests (VID) šā gada deviņos mēnešos ir atklājis un pārtraucis astoņu organizēto noziedzīgo grupējumu darbību, kā arī ir sākti 99 kriminālprocesi par izvairīšanos no nodokļu nomaksas.

VID apkopotā statistika liecina, ka atklāto astoņu noziedzīgi organizēto grupu pakalpojumus kopā bija izmantojuši vismaz 74 reāli strādājoši uzņēmumi.Kopumā saistībā ar noziedzības apkarošanu ir sākti 224 kriminālprocesi, no tiem 99 par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, 13 - par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, bet 21 - par krāpšanu.Aprēķināts, ka sākto un saņemto kriminālprocesu laikā konstatēto valstij nodarīto zaudējumu apjoms ir 19,35 miljoni latu.Kriminālvajāšanas sākšanai VID kopumā nosūtījis 126 kriminālprocesus, no tiem 55 bijuši par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, astoņi - par naudas atmazgāšanu, bet 27 - par krāpšanu. Kriminālvajāšanas sākšanai nosūtītajos kriminālprocesos konstatēto valstij nodarīto zaudējumu apjoms bija 9,62 miljoni latu.Tāpat šā gada deviņos mēnešos ir arestēti 43 nekustamie īpašumi un 70 transportlīdzekļi, bet valsts budžetā ir saņemti 390 730 lati, ko ieskaitījuši patiesā labuma guvēji, kas izmantoja izveidotās naudas atmazgāšanas shēmas, taču ir labojuši savas PVN deklarācijas.VID norāda, ka pašreizējie noziedzīgo shēmu organizatori ir izglītoti, labi orientējas finanšu un juridiskajos jautājumos. Tāpat notiek fiktīvo uzņēmumu amatpersonu rūpīga atlase, sagatavošana tā, lai nerastos aizdomas par uzņēmumu prettiesisko darbību. Shēmu organizēšanā un vadīšanā tiek izmantoti vismodernākie IT risinājumi un saziņas līdzekļi. Savukārt, pārvietojot kontrabandas akcīzes preces, kontrabandisti izmanto arvien pārdomātākus un sarežģītākus paņēmienus.

Pievieno komentāru

Jelgava