Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārtikas tehnologi svinēs fakultātes 70 gadu jubileju

LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultāte (PTF) svinēs 70 gadu jubileju un vairāk nekā 5600 absolventu 21. aprīlī aicina uz salidojumu Jelgavas pilī. Satikšanās svētkus svinēs gan absolventi, gan bijušie darbinieki, mācībspēki un sadarbības partneri.

Mūsdienās PTF ir moderns pārtikas studiju un pētniecības centrs Jelgavā, kurā izglītību iegūst visi vadošie Latvijas pārtikas nozares un viesmīlības darbinieki, teic LLU pārstāve Lana Janmere. Fakultātē šobrīd tiek radīti jauni pārtikas produkti Latvijas tirgum, attīstīta pārtikas zinātniskā pētniecība un veidota studiju vide atbilstoši jaunākajām pārtikas nozares tendencēm. Turklāt Jelgavu kā savu studiju vietu izvēlējušies jau pirmie topošie pārtikas nozares speciālisti no ārvalstīm. PTF struktūru pēdējos desmit gados veido Pārtikas tehnoloģijas katedra, Ķīmijas katedra un Uztura katedra, fakultātes studējošo pašpārvalde, kā arī aktīva fakultātes darbība attīstīta mūžizglītības virzienā, piedāvājot profesionālo pilnveidi ikvienam interesentam.

Tomēr pirms 70 gadiem domas par pārtikas tehnoloģijas virziena nepieciešamību toreizējā Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā nebija vienprātīgas. Pateicoties fakultātes pirmā dekāna Pāvila Zariņa aktivitātēm, 1948. gada 21. aprīlī tika izdota PSRS augstākās izglītības ministra pavēle par Pārtikas rūpniecības tehnoloģijas fakultātes izveidi akadēmijā, izbeidzot diskusijas universitātē.

“21. aprīlis pirms 70 gadiem mums un visai Latvijas pārtikas ražošanas nozarei bija ļoti īpaša diena, jo tas uzskatāms par sākumu fakultātei, līdz ar to aicinām tajā uz satikšanos visus, kuri sevi uzskata par “putriķiem” un sākuši attīstīt savu profesionālo karjeru Jelgavā. Lepojamies, ka šo gadu laikā fakultāti absolvējuši vairāk nekā 5600 absolventu, kuri ieguvuši izglītību pārtikas tehnoloģijā un viesmīlības nozarē,” stāsta PTF dekāns Mārtiņš Šabovics.

Šovasar PTF būs jau 73. izlaidums. Tā kā ikviens no absolventiem savā laikā ir piedzīvojis savu izlaidumu, jubilejas reizē fakultāte aicina absolventus ierasties salidojumā ar personīgajos arhīvos saglabātajām izlaidumu fotogrāfijām, lai visi kopā varētu veidot izstādi “Tas skaistais PTF izlaidumu laiks”.

“Plaša fotogrāfiju kolekcija ir arī fakultātes un universitātes arhīvos, taču vēlamies to papildināt ar pašu absolventu atmiņām, jo ne visu izlaidumu fotogrāfijas ir saglabājušās universitātē. Tā būs iespēja ikvienam atrast sevi fotogrāfijās un dalīties studiju laika un izlaiduma atmiņās, ko pēc tam vēlamies apkopot,” skaidro M.Šabovics.

Jubilejas svinības sāksies pulksten 16, absolventi aicināti reģistrēties Jelgavas pils Vītņu kāpņu foajē, apskatīt izstādi “PTF vēstures lappusēs” un līdz pulksten 17.30 doties ekskursijā uz jauno Pārtikas tehnoloģijas fakultātes ēku (Rīgas iela 22, Jelgava), kas šobrīd ir Latvijā vadošais pārtikas studiju un zinātnes centrs.

Savukārt pulksten 18 LLU Aulā sāksies svētku koncerts, pēc kura plānota ne vien tradicionālā salidojuma balle, bet Sadziedāšanās svētki, Putriķu cīņas, Svētku gardumu degustācijas, fotografēšanās un īpaši pārsteigumi.

Detalizēta salidojuma programma pieejama LLU PTF mājaslapā.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Jelgava