Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārvalde: pēc elektroniskās identifikācijas karšu ieviešanas valsts iekšienē pasi praktiski varēs neizmantot

Ieviešot Latvijā elektroniskās identifikācijas kartes (eID), pasi praktiski vairāk iekšzemē varēs neizmantot, izņemot vēlēšanas, ja tuvākajā laikā netiks ieviesta elektroniskās vēlēšanas iespēja, pirmdien intervijā Latvijas Radio sacīja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Personu apliecinošu dokumentu departamenta direktors Inguss Treiguts.

«Valsts iekšzemē šim te dokumentam ir pilnībā jāaizstāj pasi. Dalība vēlēšanās varētu būt vienīgais izņēmums,» sacīja Treiguts.PMLP pārstāvis sacīja - ja būs politiskā griba un vēlēšanās, tad līdz pašvaldību vēlēšanām 2013.gadam iespējams ieviest arī elektronisko vēlēšanu sistēmu, līdz ar to eID arī varētu izmantot vēlēšanās un pase nebūtu nepieciešama.Treiguts stāstīja, ka, ceļojot Eiropas Savienībā (ES), elektroniskā identifikācijas karte arī aizstās pasi, taču, ceļojot uz valstīm ārpus ES, kur iebraukšanai nepieciešama vīza vai kur iespiež zīmogu, tāpat būs nepieciešama pase.Treiguts gan uzsvēra, ka eID kartes ieviešana gan atvieglos to iedzīvotāju dzīvi, kuriem būs nepieciešama vīza iebraukšanai kādā eksotiskā valstī, kuras vēstniecība nav Latvijā un tamdēļ pasi nepeiciešams sūtīt vīzas iegūšanai uz kādu citus valsti. Šobrīd tā kā pase ir vienīgais personu apliecinošais dokuments, nosūtot pasi vīzas iegūšanai iedzīvotājs ir ierobežots, jo nevar ceļot vai doties komandējumā kaut kur  ārpus Latvijas šajā laikā, taču līdz ar elektroniskās identifikācijas kartes iegūšanu par to nebūs jāuztraucas.Treiguts sacīja, ka iedzīvotājiem ir jāsaprot un jāizdara izvēle, kāds dokuments viņiem šķiet ikdienā ērtāk lietojams, un balstoties uz to par savu personu apliecinošo dokumentu jāizvēlas pase vai eID, vai abi divi.PMLP pārstāvis arī sacīja - ja būs politiskā griba un vēlēšanās, tad līdz 2013.gadam iespējams ieviest arī elektroniskās balsošanas sistēmu vēlēšanās, līdz ar to eID arī varētu izmantot vēlēšanās un pase nebūtu nepieciešama.Jau vēstīts, ka eID kartes ieviesīs no 1.aprīļa, un par to būs jāmaksā desmit latu. Karte būs derīga ceļošanai Eiropas Savienības (ES) valstīs, un iedzīvotājs varēs izvēlēties ‒ iegūt gan pasi, gan eID vai tikai eID, ja nav nepieciešamības izceļot ārpus ES.

Pievieno komentāru

Jelgava