Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pasaules diktātu latviešu valodā šogad rakstījuši 1648 interesenti, tostarp 36 Jelgavā

Šogad pasaules diktātu latviešu valodā tiešsaistē un klātienē kopumā rakstījuši 1648 interesenti, aģentūru LETA informēja pasākuma pārstāvji.

Šogad šī iniciatīva notikusi jau ceturto reizi. Pērn diktātu visā pasaulē rakstīja 935 dalībnieki, 2016. gadā – 789, bet 2015. gadā – 920 dalībnieki.

Klātienē deviņās Latvijas pilsētās šoreiz diktātu rakstīja 615 cilvēki, no tiem visvairāk Rīgā (322). Tomēr diktātu klātienē rakstīja arī Liepājā (69), Rēzeknē (34), Daugavpilī (32), Ventspilī (27), Cēsīs (11), Jelgavā (36), Jēkabpilī (34) un Valmierā (53).

Savukārt tiešsaistē tika iesniegti 1033 darbi no 26 valstīm. Vairākums jeb 935 cilvēki to rakstīja tiešsaistē Latvijā. Vēl 25 rakstītāji bija no Lielbritānijas, 18 no Vācijas, pa sešiem no Spānijas un Zviedrijas un pa četriem no Igaunijas un Īrijas.

Savukārt pa trim rakstītājiem bija no Lietuvas, Luksemburgas, Nīderlandes, Grieķijas, Itālijas, pa diviem no Beļģijas, Čehijas, Norvēģijas, Dānijas, Somijas, Horvātijas un pa vienam no ASV, Karību salām, ASV Aizjūras salām, Turcijas, Islandes, Izraēlas, Ķīnas un Kipras.

Tā kā Liepājā darbi tika laboti uzreiz pēc diktāta, jau pēc neilga laika tapa zināms, ka divi ir uzrakstīti bez kļūdām, informēja pasākuma rīkotāji.

Pasākuma organizatori norāda, ka šogad par 72 procentiem ir pieaudzis tiešsaistē iesniegto darbu skaits.

Iniciatīvas mērķis ir attīstīt prasmi rakstīt latviski, audzināt cieņu pret dzimto valodu, veidot ciešāku saikni ar ārzemēs dzīvojošiem latviešiem, saliedēt sabiedrību, kā arī aicināt cittautiešus labāk apgūt latviešu valodu. Diktāta rakstīšana ir brīvprātīgs bezmaksas pasākums, kurš vienlaikus norisinās visā pasaulē un kurā drīkst piedalīties jebkurš interesents. Turklāt to var rakstīt arī anonīmi, ja persona nevēlas norādīt savu vārdu.

Labojot diktātu, atzīmes netiks liktas, taču būs norādītas ortogrāfijas un interpunkcijas kļūdas un to skaits, lai ikviens interesents varētu novērtēt savas zināšanas. Labāko rezultātu ieguvēji tiks apbalvoti ar grāmatām no Jāņa Rozes grāmatnīcas, savukārt Jaunais Rīgas teātris labākajiem rakstītājiem no Rīgas dāvinās biļetes uz teātra izrādēm.

LETA jau ziņoja, ka šogad Latgales kultūras dzīves portāls "lakuga.lv" paralēli rīko otro diktātu latgaliešu rakstu valodā. Iniciatīvas mērķis ir popularizēt vietējo dialektu un veicināt tā lietojuma pieaugumu. 


Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Jelgava