Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Paševicu uz laiku atstādina no NVA direktores amata par ieceri izlīdzināt atalgojumu 2

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Baiba Paševica trešdien atstādināta no amata uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku, aģentūrai BNS pavēstīja Labklājības ministrijā (LM).

Labklājības ministre Ilze Viņķele trešdien žurnālistiem, skaidrojot Paševicas atstādināšanas iemeslus, sacīja, ka pagājušā gada nogalē LM no NVA darbiniekiem saņēmusi ziņas, ka aģentūra plāno samazināt darbiniekiem algu. Tāpēc LM pieprasījusi skaidrojumu Paševicai, pretī saņemot dokumentus, kas nav ļāvuši spriest, kādēļ ir iecerēts algu samazinājums. Savukārt pēc atkārtota informācijas pieprasījuma no NVA saņemta ziņa, ka aģentūra plāno algu izlīdzināšanu, kas realitātē nozīmējis darba līgumu izmaiņas vairāk nekā 350 darbiniekiem, paredzot darba algas samazinājumu.Viņķele piebilda, ka ministrija veikusi NVA finanšu analīzi, kurā secināts, ka arī pēc plānotā darba algu samazinājuma NVA atalgojumam paredzētais fonds 2012.gadam pārsniedz valdībā apstiprināto budžeta pieprasījumu, kas ir iepriekšējā gada līmenī. Pēc ministres teiktā, pēc pašreizējam aplēsēm, šī summa ir apmēram 188 tūkstoši latu.Ministre arī uzsvēra, ka tādēļ LM nolēmusi apstākļu noskaidrošanai ierosināt disciplinārlietu, atstādinot Paševicu no amata pienākumu pildīšanas uz laiku, saglabājot algu. Tāpat nolemts apstiprināt Paševicas vietnieci nodarbinātības politikas jautājumos Vivitu Pūliņu par NVA direktores pienākumu izpildītāju.Viņķele piebilda, ka LM veikusi arī auditu un NVA uzlikti vairāki ierobežojumi rīcībai ar budžeta līdzekļiem.NVA ir labklājības ministra pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas īsteno valsts politiku bezdarba samazināšanas un bezdarbnieku, darba meklētāju un bezdarba riskam pakļauto personu atbalsta jomā. Aģentūras sniegto pakalpojumu administrēšanas struktūru veido pārvalde, 28 filiāles un trīs klientu apkalpošanas centri visā Latvijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

zocialists Ivars Jakovļevs

tur vajaga riktīgu,,,sporta variants neiet cauri!

pirms 7 gadiem, 2012.01.11 17:49

zocialists Ivars Jakovļevs

tur vajaga riktīgu,,,sporta variants neiet cauri!

pirms 7 gadiem, 2012.01.11 17:49

Jelgava