Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pasniegtas LLU gada balvas «Uzņēmējs nākotnei 2016» 1

Klātesot LLU mācībspēkiem, zinātniekiem un vadībai, pasākumā Jelgavas pilī piektdien pirmo reizi piešķirtas Gada balvas konkursa «Uzņēmējs nākotnei 2016» laureātiem, informē LLU pārstāve Lana Janmere. Pasākumā tika godināti 11 uzņēmēji, kuri 2016. gadā, sadarbojoties ar LLU, snieguši būtisku ieguldījumu zinātnē vai atbalstījuši studiju procesu.

«Universitātes sadarbība ar uzņēmējiem ir process, kurā ieguvēji ir visi. No uzņēmēju iesaistes studijās ir atkarīgs, kādus speciālistus mēs spēsim sagatavot, savukārt uzticēšanās mūsu zinātniekiem pētniecībā palīdz uzņēmumiem attīstīties un veicina inovāciju ieviešanu. Pateicoties mūsu visu kopīgajam darbam, gan jūs, gan mēs kļūstam izcilāki. Paldies jums par uzticēšanos mūsu zinātnieku zināšanām un prasmēm, un investīcijām mūsu studentos!» sveicot konkursam nominētos uzņēmējus, sacīja LLU rektore Irina Pilvere.

Gada balvas pasākumā tika pasniegtas trīs nominācijās: «Gada ieguldījums biozinātnēs», «Gada ieguldījums inženierzinātnēs» un «Gada ieguldījums sociālajās zinātnēs». Katrs nominants saņēma Goda rakstu un piemiņas veltes, savukārt Gada balvas ieguvēji saņēma mākslinieces LLU lektores Ivandas Spulles-Meieres veidotu statueti.

Nominācijā «Gada ieguldījums biozinātnēs 2016» tika nominēti lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība «LATRAPS», gaļas pārstrādes uzņēmums «Nākotne» un zemnieku saimniecība «Mežacīruļi». Galveno balvu šajā nominācijā ieguva lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība «LATRAPS», ko pasākumā Lauksaimniecības fakultātes dekāne Zinta Gaile pasniedza ģenerāldirektoram Edgaram Ružam, pateicoties par ilggadēju sadarbību gan pētniecībā, gan studiju procesā un studentu finansiālā atbalstīšanā.

Nominācijā «Gada ieguldījums inženierzinātnēs 2016» tika nominēti akciju sabiedrība «Exigen Services Latvia», SIA «ZEKANTS», SIA «Mežrozītes.lv», SIA «TechVitas», SMC «Pneumatics Latvia», SIA «SILJA» un AS «UPB holdings». Galveno balvu šajā nominācijā ieguva SIA «TechVitas», to Tehniskās fakultātes dekāns Ilmārs Dukulis pasniedza uzņēmuma pārstāvei Diānai Voliņecai. Pateicoties uzņēmuma atbalstam, LLU jaunie inženieri kā vieni no pirmajiem Latvijā aizvadītajā gadā uzbūvējuši pneimobili.

Nominācijā «Gada ieguldījums sociālajās zinātnēs 2016» tika nominēts viens uzņēmums «TS Rīga», kurš arī kļuva par galvenās balvas ieguvēju. Balvu uzņēmuma direktoram Deividam Deretam pasniedza Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes dekāne Andra Zvirbule, atzīmējot, ka uzņēmums kļuvis par pasaules līmeņa vadīšanas sistēmas ieviesēju Latvijā un līdz ar to studentu pētījumu lauku.

Gada balvas «Uzņēmējs nākotnei» mērķis ir izcelt iedvesmojošus piemērus uzņēmējdarbībā, kas ir izcils paraugs sadarbībai ar LLU zinātniekiem, kopīgi radot izcilību pētniecībā un studijās, veicinot attīstību un inovāciju pārnesi uz ražošanu, tā uzlabojot Latvijas konkurētspēju un nodrošinot gudru, ilgtspējīgu un integrējošu izaugsmi. Jaunā tradīcija universitātē dibināta 2016. gadā, lai godinātu uzņēmējus Latvijā, kuri sadarbībā ar LLU zinātniekiem kalendārā gada laikā veidojuši inovācijas tautsaimniecības nozaru vajadzībām, snieguši ieguldījumu pētniecībā un/vai studiju procesa nodrošinājumā.


Foto: LLU

Pievieno komentāru

Komentāri 1

LLU

ieRāviņš atbilst visiem kritērijiem - Uzņēmējs nākotnei!

pirms gada, 2017.02.21 16:46

Jelgava