Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pasniegti pilsētas augstākie apbalvojumi (FOTO) 7

Ar daudziem paldies ģimenei, kolēģiem, sadarbības partneriem jau divdesmito gadu pasniegti Jelgavas augstākie apbalvojumi “Goda zīme” un “Goda raksts”.

Par ilggadēju un profesionālu darbību Studentu klubā, ieguldījumu kultūras vērtību saglabāšanā un Jelgavas vārda popularizēšanu apbalvojumu “Goda zīme” saņēmusi LLU Studentu kluba vadītāja Anita Prūse. Viņa Studentu klubā darbojas kopš 1979. gada, tur satiktas harismātiskas Jelgavas kultūras nozares personības, iepazīti radoši jaunieši. “Šo augsto apbalvojumu es no sirds dalu ar visiem, bijušajiem un esošajiem, universitātes pašdarbības kolektīvu dalībniekiem – “Kalvi”, “Skalbi”, koriem “Liepa”, “Ozols”, Studentu teātri – un to vadītājiem,” tā A.Prūse, piebilstot, ka vasarā tiks svinēta Jelgavas pils 280 gadu jubileja, un decembrī aicinot uz jau 32. Jelgavas pils Ziemassvētku balli.

Apbalvojums “Goda raksts” piešķirts pieciem jelgavniekiem.

To saņēmusi LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes Pārtikas tehnoloģijas katedras profesore Tehnoloģiju un zināšanu pārneses nodaļas vadītāja Dr.sc.ing. Sandra Muižniece-Brasava par pārtikas speciālistu izglītošanu un aktīvu darbību Jelgavas uzņēmējdarbības attīstībā. S.Muižniece-Brasava sevi par jelgavnieci sauc vairāk nekā 20 gadu. “Esmu tas mazais zobratiņš starp zinātniekiem un uzņēmējiem, kas dažādām lietām liek kustēties ātrāk. Ir milzīgs prieks redzēt izstrādes, kas tapušas tepat Latvijā, Jelgavā, mūsu universitātē. Kad produkti ir nonākuši līdz patērētājam un šo degsmi ieraugām arī uzņēmēju acīs, esam priecīgi un gandarīti,” tā zinātniece.

Goda rakstu par sasniegumiem pedagoģiskajā darbā un jaunatnes izglītošanā saņēma arī Ekselences balvas laureāte Jelgavas Valsts ģimnāzijas ķīmijas skolotāja Agnese Freiberga, kura ir arī šīgada apbalvojuma “Zemgales Laiks Ziedonim” nominante. Jaunieši par savu skolotāju teic, ka viņa ir impulsīva, enerģijas pārpilna un varētu mācīt jebkuru priekšmetu – tie visi noteikti būtu interesanti pasniegti. “Liels prieks saņemt tik augstu apbalvojumu. Vienmēr ir patīkami, kad tavu darbu novērtē,” tā A.Freiberga.

Mērķtiecīga, atbildīga, ļoti prasīga pret sevi un citiem, visam paveiktajam jābūt ar kvalitāti. Tā Tautas deju ansambļa “Lielupe” māksliniecisko vadītāju Elitu Simsoni, kurai Goda raksts piešķirts par augstu profesionālo meistarību, aktīvu darbu, ieguldījumu Jelgavas kultūras attīstībā un pilsētas vārda popularizēšanu, raksturo viņas dejotāji. “Mans darbs nav tikai mans darbs – tas ir izcilas komandas darbs. Tie ir pedagogi, ar kuriem kopā es strādāju, tie ir mani dejotāji, kuri atdod sevi visu,” ar savējiem lepojas E.Simsone un piemetina, ka “lielupiešu” vidū ir dejotāji, kas kolektīvu par savu sauc jau vairāk nekā 30 gadu. Viņa arī pateicas pašvaldībai par uzticēšanos pārstāvēt pilsētu svarīgos brīžos. “Būt jelgavniekam nozīmē tiešām no visas sirds darīt savu darbu,” teic E.Simsone un atklāj kādu savu sapni. “Jelgava ir kultūras pilsēta – šeit ir mūzikas skola, mākslas skola, nu, šķiet, ir pienācis brīdis, kad ir jābūt arī deju skolai.”

Goda rakstu saņēma arī Jelgavas 4. vidusskolas mūzikas skolotāja Arta Jurgenovska par augstu profesionālo meistarību, ieguldījumu jaunatnes izglītošanā un pilsētas vārda popularizēšanu. A.Jurgenovska tiek raksturota kā talantīga, strādīga, asprātīga, viņa ar lielu pietāti attiecas pret veicamo darbu. “Paldies manai skolai, maniem mīļajiem kolēģiem, ka atbalstāt, iedrošināt, pamācāt. Paldies manai ģimenei, vecākiem, kas ļoti bieži audzina manus trīs bērnus, kamēr es audzinu citus 120,” ar smaidu teic apbalvojuma laureāte.

Savukārt par nopelniem un ieguldījumu sportā un sabiedriskajā darbībā Jelgavā Goda raksts piešķirts biedrību “Jelgavas roņi” un “Jelgavas jahtklubs JJK” valdes loceklim Aleksandram Jakovļevam. Ūdeņus A.Jakovļevs iemīlējis jau bērnībā, kad tētis viņu mazu aizveda pie upes. Tagad šo mīlestību viņš māca savam dēlam. “Esmu jelgavnieks un ļoti lepojos ar to. Man ir liels prieks un gandarījums, ka varu ieguldīt savā pilsētā Jelgavā, Latvijā tās simt gadu jubilejā. Mani mīļākie sporta veidi ir burāšana un ziemas peldēšana. Ar savu un komandas biedru pieredzi un piemēru vēlos motivēt jauniešus un pārējos cilvēkus iesaistīties veselīgā dzīvesveidā, lai atbalstītu pilsētas moto – pilsēta izaugsmei,” tā A.Jakovļevs, par atbalstu ikdienā pateicoties ģimenei.

Pasākumā tika godināti arī tie jelgavnieki, kuri saņēmuši valsts augstākos apbalvojumus. III šķiras Atzinības krustu saņēmusi Latvijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā Ivita Burmistre. IV šķiras Atzinības krusts piešķirts LLU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes Sociālo un humanitāro zinātņu institūta asociētajam profesoram (emeritus) Dr.agr. Jānim Ābelem, lauksaimniecības mašīnu izgatavošanas uzņēmuma SIA “Agro Vita” direktoram Jāzepam Kivleniekam un ilggadējai Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas direktorei Zelmai Ozoliņai. Savukārt ar IV šķiras Viestura ordeni apbalvots Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks Kriminālpolicijas biroja priekšnieks pulkvežleitnants Juris Staļģevics.

Klātesošajiem pasākumā Zemgales Olimpiskajā centrā spēlēja muzikālā apvienība “Raxtu raxti” un dejoja Tautas deju ansamblis “Lielupe”.


Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Kāpēc

šo iekštelpās notiekošo pasākumu laikā pilsētniekiem tika liegta pieeja ZOC āra sporta laukumiem? Kāpēc kaut kādi rupju tēvaiņi nepieklājīgi dzina sportotgribētājus prom?

pirms gada, 2018.05.25 19:40

Mk

Visvarenais Andri, kad mans 4 gadīgais bērns sagaidīs dārziņa rindu? Pietiek zīmēties it kā kautko būtu labu izdarījis Jelgavai

pirms gada, 2018.05.26 02:40

mhh

Cerams nobalsoji par viņu?

pirms gada, 2018.05.26 15:40

Viola

Izdari tu kaut ko gudriniek ari ne tikai pilsetai,bet ari sev.Nevar jau no viena cilveka gaidit lai viņšsakarto katra musu dzivi.Kritizet visvieglakais darbs..

pirms gada, 2018.05.26 08:33

mhh

No viena cilvēka? Hm, līdz šim domāju, ka tā koalīcija domē ir viņa pusē, laikam esmu maldījies.

pirms gada, 2018.05.26 15:41

Violai

Labi,ka spēji uzrakstīt bez "kļūdām" un vienu cilvēkā ielikt visu varu.

pirms gada, 2018.05.27 17:25

jelgavas pilsonis

Un kāpēc nav goda raksts katram dalībniekam, katram uzņēmējam, ugundzēsējam, ārstam, policistam, skolotājiem utt. Kas gāja gājienā un kuri gadiem iztur Jelgavas dzīvi. Novēlu visiem veiksmi!

pirms gada, 2018.05.27 23:47

Jelgava