Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldību savienība mudina valdību pievērst uzmanību bērnudārzu problēmām pašvaldībās 3

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) dome vakar pieņēmusi rezolūciju, kurā mudina valdību pievērst uzmanību problēmām ar bērnudārziem pašvaldībās, aģentūru LETA informēja LPS.

Lai apspriestu jautājumu par bērnudārzu pieejamību, LPS domes sēdē piedalījās Demogrāfijas lietu padomes izveidotās darba grupas vadītāja, Ministru prezidenta padomniece integrācijas jautājumos Sarmīte Ēlerte, kura prezentēja iepriekšminētās darba grupas redzējumu, kā risināt bērnudārzu pieejamības problēmu.Patlaban 19 no 119 pašvaldībām rindā uz bērnudārzu katrā pašvaldībā ir vairāk nekā 60 bērnu. Darba grupas nostāja ir risināt ar Ministru kabineta noteikumiem šo problēmu visā valstī vienādi, taču efektīvāk būtu katram gadījumam piemeklēt individuālu risinājumu, jo situācija katrā pašvaldībā ir atšķirīga, uzskata LPS.Rezolūcijā pausts viedoklis, ka «problēmas ar bērnudārziem ir vēsturiski radušās kļūdainas valsts politikas rezultātā, kad valsts atteicās no pienākuma maksāt algas bērnudārzu pedagogiem, un problēmu risinājums daudzās pašvaldībās ir aizkavēts, valstij aizliedzot aizņemties jaunu bērnudārzu celtniecībai».Pašvaldībām ir tiesības izvēlēties savu autonomo funkciju nodrošināšanai piemērotāko risinājumu. Privātie bērnudārzi ir viena no iespējām panākt efektīvāku pakalpojumu sniegšanu, īpaši gadījumos, kad pašvaldības bērnudārzos nepietiek vietas, norāda LPS.LPS dome rezolūcijā atbalsta valdības apņemšanos atjaunot atalgojuma nodrošinājumu pirmsskolas iestāžu pedagogiem, vietu nodrošinājumu bērnudārzos visiem bērniem no 1,5 gadu vecuma, ja vecāki to vēlas, kā arī katras pašvaldības tiesības patstāvīgi izvēlēties risinājuma formu, pieņemot pašvaldības saistošos noteikumos, kas ievēro vietējās īpatnības un resursus.Ar šo rezolūciju LPS dome aicina Ministru kabinetu un Saeimu palīdzēt pašvaldībām ar finansēm, taču neregulēt pašvaldības autonomajā kompetencē esošus jautājumus ar Ministru kabineta noteikumiem, kā arī atļaut ES fondu izmantošanu un aizņemšanos Valsts kasē vai kredītiestādēs pašvaldību bērnudārzu celtniecībai.Tāpat LPS dome aicina palielināt maksimāli pieļaujamo bērnu skaitu bērnudārza grupiņā, no 2013.gada 1.janvāra atjaunot māmiņu algas pilnā apmērā, atceļot arī māmiņu algu griestus, garantēt, ka vienam no vecākiem darba vieta tiek saglabāta līdz brīdim, kad bērns sasniedzis divu gadu vecumu, kā arī izskaust pārmērīgas birokrātiskās prasības no valsts institūciju puses attiecībā uz bērnudārzu darbību.Ja līdz 2012.gada 18.maijam, kad notiks LPS 23.kongress, situācija nebūs atrisināta, tad šo problēmu iekļaus LPS kongresa darba kārtībā. Šobrīd rezolūcija tiek iesniegta izveidotajā Demogrāfisko lietu padomē, Ministru kabinetā un Saeimā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Elīna

Iesaku LPS domei vienu dienu nostrādāt pirmsskolas bērnu grupiņā ar 24 bērniem un tad runāt par skaita palielināšanu- palīdzēt, rādīt vēlmi, rosināt, vingrināt uut., vēl noslaucīt dubšus, punķus, apmainīt pampersus( pat 5. gadīgam bērnam), un vēl individuāli ar katru bērnu vienkārši aprunāties par viņa sasāpējušam problēmām, jo mammas jau nav blakus.

pirms 7 gadiem, 2012.03.31 10:53

mammiite

piekrītu, bērnu skaitu grupās nedrīkst palielināt! Bērni ir vērtība nevis prece uz konveijera!!!

pirms 7 gadiem, 2012.03.29 21:35

..

"Tāpat LPS dome aicina palielināt maksimāli pieļaujamo bērnu skaitu bērnudārza grupiņā."
Jau šobrīd grupiņās ir 26 bērni, kur vēl vairāk palielināt bērnu skaitu. Par to algu ko saņem pirmsskolas skolotāja- Ls 255,- pirms nodokļu nomaksas, vai nebūs par daudz prasīt ?

pirms 7 gadiem, 2012.03.29 19:18

Jelgava