Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldību savienība: pašvaldībās valodas dēļ nekad nav atteikta palīdzība 3

Pašvaldībās valodas dēļ nekad nav atteikta palīdzība, otrdien intervijā Latvijas Radio uzsvēra Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) ilggadējais priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis, komentējot tautas nobalsošanas rezultātus Latgalē.

Politiķi un pašvaldību deputāti, kas atbalsta divvalodību Latvijā, kā vienu no argumentu bieži uzsver nepieciešamību panākt, lai pašvaldībās varētu vērsties gados vecākas kundzes, kuras nerunā latviešu valodā.«Miers un stabilitāte valstī bija tāpēc, ka šos 20 gadus nevienā pašvaldībā nekad nevienam citas tautības cilvēkam palīdzība nav atteikta, neskatoties, vai viņš pārvalda latviešu valodu vai nē. Kaut gan oficiāli tas nav, bet reālajā dzīvē cilvēku vajadzības ir pirmajā vietā,» sacīja Jaunsleinis.Taču viņš atzina, ka secinājumi pēc referenduma ir jāizdara - par valsts nākotnes attīstību un ekonomisko situāciju valstī. «Cilvēkiem ir jādod iespēja nopelnīt, dzīvot šeit un redzēt perspektīvu sev, saviem bērniem un mazbērniem,» uzskata Jaunsleinis.Jau vēstīts, ka provizoriskie tautas nobalsošanas rezultāti liecina, ka par oficiālu divvalodību Latvijā sestdien nobalsojuši 273 347 jeb 24,88% balsstiesīgo, savukārt pārliecinošs vairākums ‒ 821 722 jeb 74,8% ‒ nobalsojuši pret to. Līdz ar to saskaņā ar provizoriskajiem rezultātiem Latvijā vienīgā valsts valoda paliks latviešu valoda.Latgalē 55,57% referenduma dalībnieku nobalsoja par divvalodību, turklāt Daugavpilī atbalstu krievu valodai kā otrai valsts valodai pauda 85% pilsoņu, kas aizgāja uz referendumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Es

Es redzēju, kā tantiņa VSAA nesaprata ko viņai skaidro par viņas pensiju. Izgājusi no turienes, viņa bija ļoti satraukta un raudāja. Man bija kauns par VSAA darbinieces nevarēšanu vai negribēšanu rast iespēju būt cilvēcīgam.

pirms 7 gadiem, 2012.02.21 22:12

Es

Es redzēju, kā tantiņa VSAA nesaprata ko viņai skaidro par viņas pensiju. Izgājusi no turienes, viņa bija ļoti satraukta un raudāja. Man bija kauns par VSAA darbinieces nevarēšanu vai negribēšanu rast iespēju būt cilvēcīgam.

pirms 7 gadiem, 2012.02.21 22:11

antoņina kuzminična

Joprojām cirks turpinās. Referendums stabili parādīja, ka valsts valoda ir latviešu. Tad kādas vēl atlaides tām pašvaldībām ir vajadzīgas? Ja ņem darbā ierēdņus bez valsts valodas zināšanām, tad pats pagasta vecis lai tulko veco tantīšu iesniegumus. Un diez vai tik bieži tās tantītes savos lielajos gados soļo uz pašvaldību ar iesniegumiem, ka nu tik briesmīgi būtu patraucēts ierēdnis ar tā papīrīša pārtulkošanu. Tā ir klaja negribēšana, nevis nevarēšana. Tieši tāpat kā saprast un iemācīties valodu, kurā valstī dzīvo tā šodienas vecā tantīte jau no tālajiem pērnā gadsimta 40-gadiem.
Starp citu, D-pilī tie 85 % nav veci cilvēki, bet gan visi, kas dzīvi D-pilī un 15% ir latvieši, kas mācās augstskolā. Tagd tik krievvalodīgie spelēs uz % notīm, bet ir referenduma rezultāti tādi kādi ir un vienalga tā Zilupe vai D-pils, visiem būt zināt LATVIEŠU VALODU!!!

pirms 7 gadiem, 2012.02.21 10:37

Jelgava