Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pēc divdesmit tukšiem gadiem atdzīvojas Valdekas pils 7

Septembrī Eiropas kultūras mantojuma dienās interesentiem durvis vērs atjaunotā 19. gadsimtā neogotikas stilā būvētā Valdekas pils, kurā celtnieki veic beidzamos apdares darbus. Līdz gada beigām ēkā iemājos pusotrs simts LLU topošo ainavu arhitektu un 14 mācību spēku, kas līdz šim samērā šauros apstākļos mita Lauku inženieru fakultātes galvenajā ēkā Akadēmijas ielā 19.

Divdesmit gadu skaistā pils, ko Rīgas ielas malā bieži redz gan jelgavnieki, gan viesi, nostāvēja tumša un tukša. Pēc kara postījumiem atjaunotajā ēkā atradās gan augstskolas mācību un pētījumu saimniecības «Jelgava» kantoris, gan Pārtikas tehnoloģijas fakultātes katedra, gan bērnudārzs. Taču pamazām ēkas tehniskais stāvoklis pasliktinājās, līdz deviņdesmito gadu sākumā pils palika tukša. «Lai saglabātu ēku, ar kosmētisko remontu nepietika. Taču mums vienmēr pietrūka naudas, lai pili sakārtotu. Vienīgi pirms astoņiem gadiem spējām uzlikt jaunu jumtu,» stāsta ilggadējais LLU direktors Andrejs Garančs.  

Viņš piebilst, ka trešdien celtnieki plāno pabeigt pils fasādes atjaunošanu. Paralēli ēkā vēl tiek liktas grīdas, kas vairākas telpās ir no parketa. Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Zemgales reģionālās nodaļas vadītāja Elvīra Mantrova piebilst – lai arī pils ir iekļauta Eiropas kultūras mantojuma dienu programmā 13. un 14. septembrī, tās tehniskā nodošana «ir cits stāsts». Taču inspekcijas pārstāve atzīst, ka līdz šim pretenziju nav ne pret pasūtītāju LLU, ne pret būvfirmu pilnsabiedrību «Konsorcijs RTS», kas kopš pērnā rudens veic rekonstrukciju.   

Visu rakstu lasiet otrdienas, 19. augusta, «Zemgales Ziņās». Foto: Guntars Gūte

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Izvairieties Klijēnu ceļa!!!

Valdekas pils ir labi, bet jelgavniekus gribu pabrīdināt par ceļu starp Jelgavu un Ozolniekiem.
Pēc tam, kad gandrīz visu vasaru pa Klijēnu ceļu bija jākratās, jo nebija greiderēts, tagad, pēc greiderēšanas iesaku to nelietot vispār!!!
Uzmanību!!! Uz ceļa ir lieli asi akmeņi un arī asi sarūsējuši dzelži, kuri tā nav pamanāmi!!!
Vienā naktī - 2 pārdurtas riepas, un ar 10 minūšu intervālu manā acu priekšā riepu pārdūra vēl viens braucējs!!!!! Pirms tam uz tā paša ceļa pārdūru riepu ar - akmeni, jo tas bija liels un ass!!!
Šīs vasaras zaudējumi uz Klijēnu ceļa tikai man būs ap 800 EUR. Cik kaimiņiem un vēl nezināmiem (kurus ikdienā redzu uz ceļa mainām riteni), nezinu...
Vairieties Klijēnu ceļa!!!
(Atbildīga par to esot Jelgavas pilsēta)

pirms 4 gadiem, 2014.08.18 23:22

Paldies!

Paldies par briidinaajumu!

pirms 4 gadiem, 2014.08.19 07:56

zemgaliete

Parks ir privātīpašums

pirms 4 gadiem, 2014.08.20 08:45

Princi

Nu tak izlasi.

pirms 4 gadiem, 2014.08.19 20:00

raicha

Pie reizes vajag sakārtot Lāčplēša ielas posmu starp Rīgas un Kronvalda ielām - tur jau sen nedarbojas "strupceļa sistēma", labāk izveidot normālu caurbraucamu ielas posmu.

pirms 4 gadiem, 2014.08.21 10:32

Jelgava