Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pēc NĪN paaugstināšanas par īpašumiem, kuros neviens nav deklarēts, Jelgavas pašvaldības ieņēmumi pieauguši par trīs procentiem 2

2017. gadā, kad Jelgavā paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likme par īpašumiem, kuros neviens nav deklarēts, Jelgavas pašvaldības ieņēmumi, salīdzinot ar 2016. gadu, pieauguši par trim procentiem, aģentūru LETA informēja pašvaldības Finanšu nodaļas vadītājas vietnieks nodokļu jautājumos Ingars Bušs.

Pašvaldībā vērtē, ka kopš 2017. gada paaugstinātā NĪN likme – 1,5 procenti no kadastrālās vērtības – ir devusi savu pozitīvo pienesumu.

"Jau šobrīd ir vērojamas tendences, ka nodokļa maksātāji sāk rūpīgāk sekot līdzi savam īpašumam un ar lielāku atbildību attiecas pret dzīvesvietas deklarēšanas jautājumiem. Ieviešot pašvaldības NĪN likmju regulējumu mājokļos, kuriem tika piemērotas paaugstinātas likmes 2017. gadam, personas sāka deklarēties daudz aktīvāk," apgalvoja Bušs.

Pašvaldības kopējie budžeta ieņēmumi 2017. gadā, salīdzinot ar 2016. gadu, ir pieauguši par nepilniem trim procentiem jeb 107 305 eiro.

Lai arī sākotnēji paaugstinātā NĪN likme par īpašumiem, kuros nav deklarēts neviens iedzīvotājs, tika attiecināta arī uz vasarnīcām, 2017. gada februārī dome saistošos noteikumus grozīja, nosakot, ka dārza mājas netiek apliktas ar paaugstināto NĪN.

"Dārza māju un vasarnīcu galvenais izmantošanas veids ir dārza ierīkošana ģimeņu vajadzībām, un tās galvenokārt tiek izmantotas vasaras periodā. Tāpēc pašvaldība pārskatīja sākotnēji noteikto NĪN likmju piemērošanas regulējumu un pieņēma grozījumus saistošajos noteikumus, kas paredz, ka neviens objekts, kurš ir pieņemts ekspluatācijā kā dārza māja vai vasarnīca, netiek aplikts ar paaugstināto NĪN likmi, neatkarīgi no tā, vai tajā ir deklarēta kāda persona vai nav," atteikšanos no paaugstinātās likmes dārza mājām pamatoja Bušs.

Jau vēstīts, ka Jelgavā no 2017. gada 1. janvāra spēkā ir saistošie noteikumi par NĪN piemērošanu, kas paredz paaugstinātu likmi par tiem mājokļiem, kuros nav deklarēti iedzīvotāji.

Saistošie noteikumi "Nekustamā īpašuma nodokļa piemērošana Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā" paredz, ka NĪN Jelgavā par tiem objektiem, kuru lietošanas veids ir dzīvošana, tāpat kā līdz šim, būs 0,2 līdz 0,6 procentu apmērā no īpašuma kadastrālās vērtības. Šāda likme tiek piemērota, ja 1. janvārī no pusnakts dzīvesvieta mājoklī ir deklarēta vismaz vienai personai.

Taču, ja mājoklī nav deklarējusies neviena persona, tiek piemērota paaugstināta nodokļa likme – 1,5 procenti no kadastrālās vērtības.

Tāpat ziņots, ka 2017. gada februārī Jelgavas domes sēdē minētie noteikumi grozīti, nosakot, ka dārza mājiņas netiek apliktas ar paaugstināto NĪN likmi, neatkarīgi no tā, vai tajās ir deklarēta kāda persona vai nav.

Lēmums pieņemts, jo, sagatavojot NĪN paziņojumus, atklājies, ka daudzos gadījumos paaugstinātā NĪN likme jāpiemēro dārza mājām.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Jelgava