Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pēc pārbaudēm Rīgas, Jelgavas, Tukuma, Jūrmalas, Daugavpils un Liepājas tirgos VID vairāk nekā tonnu augļu un dārzeņu nodod zoodārziem 6

Jūnijā Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir veicis kopumā 91 tematisko pārbaudi dažādās tirdzniecības vietās visā Latvijā, lai novērstu dažādus ar tirdzniecību un nodokļu nomaksu saistītus likumpārkāpumus. Pārbaužu laikā 75 gadījumos konstatēti dažādi ar tirdzniecības noteikumu un darba tiesisko attiecību neievērošanu saistīti pārkāpumi. Veicot pārbaudes vairākos tirgos Latvijā, konfiscēta 1,01 tonna ogu, augļu un dārzeņu, kas nodoti gan Rīgas Nacionālajam Zooloģiskajam dārzam, gan Latgales zoodārzam.

VID nodokļu inspektori veica septiņas tematiskās pārbaudes ziedu tirdzniecības vietās Rīgā, piecas tematiskās pārbaudes ielu tirdzniecības vietās Rīgā un 17 tematiskās pārbaudes kafejnīcās un veikalos. Tāpat 62 tematiskās pārbaudes veiktas arī  tirgos Rīgā un citur Latvijā - Tukuma tirgū, Jelgavas tirgū, Jūrmalas tirgū,  Daugavpils tirgū un Liepājas tirgū. Pārbaužu laikā VID nodokļu inspektori veica kontrolpirkumus un pārbaudīja, kāda ir preču izcelsme, preču izcelsmi apliecinošus dokumentus, preču pavaddokumentu žurnālu, vai tirdzniecības vietā uzstādīts un tiek izmantots elektroniskais kases aparāts. Tika pārbaudīts arī tas, vai ar tirdzniecības vietā nodarbinātajām personām ir noslēgtas darba tiesiskās attiecības un ir iesniegtas ziņas VID ne vēlāk kā dienu pirms darba uzsākšanas, informē VID Sabiedrisko attiecību daļa.Vairums tematisko pārbaužu tika veiktas dažādos tirgos Latvijā – Rīgā, Tukumā, Jelgavā, Jūrmalā, Daugavpilī un Liepājā. Pārbaužu laikā VID inspektori konstatēja, ka kontrolpirkums netiek reģistrēts kases aparātā, kases aparāta faktisko ieņēmumu skaidrās naudas kopsumma neatbilst kases aparāta pārskatā norādītajai, netiek sniegtas ziņas VID par nodarbinātajām personām. Tāpat vairākos gadījumos tika konstatēti pārkāpumi attaisnojuma dokumentu apritē, pārbaudes laikā tirgotāji nevarēja uzrādīt preču pavaddokumentus uz pārdošanā esošo preci. Četros gadījumos tika konstatēts, ka personas tirgojās ar Lietuvā iepirktu produkciju, neizmantojot elektronisko kases aparātu, bet Latvijā nav reģistrējušas saimniecisko darbību. Vienlaikus ar citiem pārkāpumiem astoņos gadījumos tirgotāji, uzzinot, ka pircējs ir VID inspektors, atstāja tirdzniecības vietu un neatgriezās, neuzrādot dokumentus, kas ir nepieciešami, lai veiktu tirdzniecību tirgus teritorijā. Kopumā tirgos VID konfiscēja 915 kilogramus dārzeņu, ogu un augļu – 104 kilogramus ķiršu, 252 kilogramus zemeņu, 11 kilogramus saldo piparu, piecus kilogramus vīnogu, desmit kilogramus aprikožu, 192 kilogramu tomātu, 176 kilogramus arbūzu, 26 kilogramus persiku. Tāpat tika konfiscēti arī 64 kilogrami kāpostu, 72 kilogrami gurķu un divi kilogrami ķiploku; tāpat tika konfiscētas arī 79 saulespuķu sēklu paciņas un deviņi iepakojumi ikru. Tā kā ogas, augļi un dārzeņi ir ātri bojājošās prece, kas jārealizē īsā laika posmā, VID to nodeva Rīgas Nacionālajam Zooloģiskajam dārzam un Latgales Zoodārzam.Par konstatētajiem pārkāpumiem ir sāktas lietvedības administratīvo pārkāpumu lietās.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

koļa

Neizskatās,ka tirgū kas baudīts-pilns ar importa tomātiem ,burkāniem un visi melo-manējie!

pirms 7 gadiem, 2012.07.03 16:55

egle1

Saēdīsies vēl ķiršus un aprikozes ar kauliņiem tie zvēri un atstieps kājas.

pirms 7 gadiem, 2012.07.03 15:25

Resnais

Kādi tirgū pie tantiņām kases aparāti? Ļaujiet cilvēkiem strādāt un pelnīt! Labāk būtu Zaķi par nenomaksāto PVN tramdījuši un citus Rīgas shēmotājus.

pirms 7 gadiem, 2012.07.03 14:01

Biežāk vajag pārbaudes veikt, zvēriņiem būs ko ēst.

pirms 7 gadiem, 2012.07.03 13:25

Jelgava