Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pensionārus satrauc rindas pie endokrinologa un acu ārsta 9

«Kāpēc Lietuvā pensionāriem nav jāmaksā ne par ārsta apmeklējumiem, ne arī par ārstēšanos slimnīcā, bet mums ir? Kāpēc uz mūsu rēķina tiek ārstēti tie, kuri valstij nemaksā nodokļus? Kāpēc par ārsta apmeklējumiem jāmaksā onkoloģijas slimniekiem? Kāpēc Jelgavā pie acu ārsta es tagad varu pierakstīties tikai uz augustu?» šie un dažādi citi jautājumi tika uzdoti ministrei Andai Čakšai, kas piektdien bija atbraukusi uz Jelgavas Pensionāru biedrības pilnsapulci.

Ministre skaidroja, ka svarīgākie virzieni, kam piešķirta papildu nauda, ir onkoloģisko slimību profilakse un pieejamība izmeklējumiem, e-veselība, kas ir svarīgs instruments ārstēšanai nepieciešamo datu apstrādē, kā arī infekcijas slimību – C hepatīta un HIV – ierobežošana. «Latvija ir vienā no pirmajām vietām HIV izplatībā,» piezīmēja ministre. Viņa atzina, ka Latvijā salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm arī ir ļoti augsts medicīnisko pacientu līdzmaksājums, kas saistīts ar to, ka valsts veselības aprūpei piešķir pārāk maz līdzekļu. «Protams, mēs strādājam arī pie tā, lai piešķirtie līdzekļi tiktu efektīvi izmantoti,» piebilda A.Čakša. Viņa kritiski vērtēja iepriekšējās ministres Ingūnas Circenes uzstādījumu, ka vajadzētu stipri ierobežot medicīniskos pakalpojumus tiem, kuri nemaksā nodokļus. «Nav jau ziņu, cik tādu cilvēku ir. Neārstējot nodokļu nemaksātājus, viņu slimības var tik ielaistas, un tad neatliekamā medicīniskā palīdzība maksās dārgāk,» teica A.Čakša. Viņa noliedza baumas, ka ārzemēs dzīvojošie Latvijas pilsoņi izmanto valsts dotētos medicīniskos pakalpojumus. «Parasti Latvijā viņi izmanto medicīniskos maksas pakalpojumus, kas ir ievērojami lētāki nekā tie, ko viņi varētu saņemt, piemēram, Anglijā,» teica ministre. Viņa raizējās arī par mediķu trūkumu, jo daļa kolēģu atrod labi apmaksātu darbu Rietumos.

Runājot par medicīnisko pakalpojumu pieejamību, diskusijā iesaistījās Nacionālā veselības dienesta Zemgales nodaļas vadītāja Daiga Vulfa. Viņa ieteica vairāk uzticēties ģimenes ārstam, nevis katru reizi censties apmeklēt speciālistu. Jelgavas Pensionāru biedrības agrākā vadītāja Marija Kolneja atgādināja pacientu tiesības, kam daudzi nepievērš pietiekamu uzmanību. Viņa uzsvēra, ka vairākas svarīgas pārbaudes, tostarp arī profilaktisks ģimenes ārsta apmeklējums, vienu reizi gadā pacientiem ir bez maksas.

Jelgavas Pensionāru biedrības vadītāja Brigita Baškevica atzīst, ka beidzamā laikā biedrības dalībnieku skaits nedaudz ir gājis mazumā. Biedru skaits no 378 samazinājies līdz 330. Viņasprāt, tas saistīts ar to, ka pašvaldībai tika aizliegts atbalstīt biedrību, nodrošinot bezmaksas peldes baseinā. Kopš par baseinu ir jāmaksā aptuveni eiro par nodarbību, daļa no RAF rajona pensionāriem ir pārtraukuši darbošanos biedrībā.


Foto: Gaitis Grūtups

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Pajols

Cienītie penši,uz jautājumu kapēc, var atbildēt sekojoši: tapēc ka jūs,vecie perdeļi nedomājat ar galvu kad ejat pie vēlēšanu urnām!

pirms gada, 2017.03.31 23:16

Piekrītu

Jūs balsojiet par visiem kuri piesola lielākas pensijas! Jūs divus gadu desmitus ar šo čakarē! Un kā saka - solīts makā nekrīt!kad tiešām sāksiet domāt par ko atdodiet savu balsi, tad varbūt arī pie acu ārsta varēs tikt ātrāk.

pirms gada, 2017.04.01 10:03

Tikai nevajag

30 EUR un Stradiņos endokrinologs pieejams pēc nedēļas?

pirms gada, 2017.04.02 19:32

mia

Pensionārs nedrīkst aizņemt rindu. Normāli cilvēki netiek laicīgi ārstēties dēļ pensionāriem.

pirms gada, 2017.03.31 23:34

VārdsVilma

Neaizmirsti,ka arī tu kādreiz būsi pensionārs,,, , tev laikam nav ne vectētiņa,ne vecmāmiņas!!! Būsi no ratu pakaļas izkritis,neaudzinātais šmurguli.

pirms gada, 2017.04.01 00:38

to_mias

Vai tavuprāt pensionaŗi ir nenonarmāli cilvēki, ja raksti, Normāli cilvēki netiek laicīgi ārstēties??? Vai esi apdomājusi, ka pēc 10-20 vai 30 gadiem arī par tevi kāds tā varētu teikt? Un tad ko nu? Gadus no pases nevar izdzēst, bet mūžīgā jaunība vēl nav izgudrota

pirms gada, 2017.04.01 14:29

Resnais

Arī par profilaktisko apskati reizi gadā ir jāmaksā 1.42 eiriki. Par speciālista apmeklējumu- par savu naudu maijs, par valsts naudu jūlija vidū. Lai dzīvo progresīvā veselības aprūpe! Lai slavēts Andris un mūžam stāv līkais!

pirms gada, 2017.04.01 11:04

medicīnas iestādes līdezekļi un Zīverte

"VK informācija par veikto revīziju liecina, ka par Jelgavas POLIKLĪNIKAS finanšu līdzekļiem PERSONISKAJĀM VALADZĪBĀM ir iegādātas preces, kuras nav nepieciešamas poliklīnikas saimnieciskās darbības nodrošināšanai. Tāpat konstatēts, ka Latvijā un komandējumos ārzemēs ir veiktas norēķināšanās par ēdināšanas pakalpojumiem un alkoholiskajiem dzērieniem PERSONISKAJĀM VAJADZĪBĀM. Atvaļinājuma un darba nespējas laikā iegādāta degviela darba automašīnas izmantošanai privātām vajadzībām. No poliklīnikas kases kādā Puertoriko galvaspilsētas Sanhuanas turīgāko tūristu iecienītā restorānā "Mortons the Steakhouse" iztērējusi vairāk nekā 700 dolāru. Dokumentos teikts, ka šīs maltītes laikā viņa ar Vācijas un Latvijas ekspertiem esot pārrunājusi urīna nesaturēšanas jautājumus... ekskluzīvie ceļojumi par medicīnas iestādes līdzekļiem, kā arī vīna, siera, apakšveļas, smaržu un gliemežu cepamās pannas pirkumi…"
-----------
A pacientiem - pie ārsta par savu naudu!

pirms gada, 2017.04.02 12:22

Topošais pensionārs

Jelgavas Pensionāru biedrība ir vienīgā, kura cīnās ar grīgai atpalikušajiem, pie varas tikušajiem lauciniekiem - zemniekiem.

pirms gada, 2017.04.01 13:15

Jelgava