Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pērn pret policistiem ierosināts vairāk kriminālprocesu nekā gadu iepriekš

Pagājušajā gadā sākti 146 kriminālprocesi, kuros iesaistīti policijas darbinieki, un tas ir par 30 kriminālprocesiem vairāk nekā aizpērn, liecina Valsts policijas Iekšējās drošības biroja apkopotā informācija.

Par noziegumiem valsts institūciju dienestā sākti 62 kriminālprocesi, no tiem par koruptīviem noziegumiem – 12 kriminālprocesu.Pagājušajā gadā policisti gan sodīti, gan arī apbalvoti vairāk, nekā tas ir bijis gadu iepriekš. Disciplinārsodi piemēroti 308 gadījumos, kas ir par 79 vairāk nekā 2010.gadā, savukārt apbalvojumi piešķirti 4816 cilvēkiem – par 724 vairāk nekā 2010 gadā.2011.gadā VP saņemtas 2418 sūdzības par policijas darbiniekiem, bet tikai 308 gadījumos sūdzības bijušas pamatotas un tika sāktas disciplinārlietas, kā arī piemēroti disciplinārsodi.Salīdzinot ar 2010.gadu, ir pieaudzis notiesāto personu kopskaits. 2011.gadā, ieskaitot arī personas, kas izdarījušas kriminālnoziegumus iepriekšējos gados, ir notiesāti 17 policijas darbinieki, kas ir par deviņiem likumsargiem vairāk nekā gadu iepriekš.Pagājušajā gadā notikuši 256 ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti VP dienesta transporta līdzekļi, kas ir par 52 negadījumiem mazāk nekā 2010.gadā. No visiem negadījumiem tikai 79 gadījumos ceļu satiksmes negadījumu izraisījuši policijas darbinieki.Salīdzinājumā ar 2010. gadu 2011.gadā pieaudzis to gadījumu skaits, ka policijas darbinieks transportlīdzeklim pie stūres ir sēdies apreibinošo vielu ietekmē, neizraisot ceļu satiksmes negadījumu. Šādi bijuši pieci gadījumi, kas ir par diviem gadījumiem vairāk nekā 2010.gadā.2011.gadā fiksēti 25 pamatoti dienesta šaujamieroču izmantošanas gadījumi.

Pievieno komentāru

Jelgava