Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pērn Valsts policiju pametuši 660 darbinieku

Pagājušajā gadā Valsts policiju ir pametuši 660 darbinieku, taču pieņemti darbā tikai 229. Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis pagājušo gadu negatīvā nozīmē vērtē kā gadu, kāds diez vai policijas vēsturē ir bijis.

Ļoti daudzi policisti darbā netiek pieņemti, jo viņiem ir problēmas ar redzi. Pašlaik policijā ir ļoti neliels ļoti pieredzējušu darbinieku skaits, proti, tikai 3,7% likumsargu izdiena ir vairāk par 25 gadiem, piektdien VP gada pārskata sanāksmē uzsvēra Ķuzis.Sakot, ka pērnais gads bijis skarbs, VP priekšnieks atgādināja Jēkabpils spēļu zāles aplaupīšanas notikumus, kurā bija iesaistīti vairāki policisti. Gada laikā ir bijuši arī trīs VP priekšnieki.Par šā gada policijas prioritātēm izvirzīta noziegumu apkarošana, resursu racionāla izmantošana, personāla politikas plānošana, preventīvie pasākumi un starptautiskā sadarbība, pastāstīja Ķuzis.Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (Zatlera Reformu partija) savā uzrunā solījās darīt visu, lai uzlabotu policijas stāvokli, jo pašlaik sasniegts kritiskais punkts. Viņš solīja cīnīties, lai iekšlietu un tieslietu nozare tiktu noteikta par prioritāti. Iekšlietu nozare par prioritāti jānosaka kaut vai tādēļ, ka valstiski ir izvirzīts mērķis apkarot ēnu ekonomiku. "Nevar būt tā, ka ir prioritāte, bet nav finansējuma," atzina ministrs.Viņš arī solīja, ka viņa vadītā ministrija pārņems atbalsta funkcijas no policijas, jo likumsargiem jānodarbojas ar savu tiešo funkciju veikšanu.Lai arī policijas izmeklēšanas darbs kritizēts arī iepriekšējos gados, ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers savā uzrunā gan tiešus kritiskus vārdus neveltīja, taču norādīja uz nepieciešamību stiprināt tiesībsargājošo iestāžu kapacitātes un izmeklēšanas kvalitāti. "Negribu neko kritizēt, policija strādā savu iespēju robežās, un tās iespējas ir tādas, kādas ir," sacīja ģenerālprokurors.

Pievieno komentāru

Jelgava