Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pētījums: 44 procenti bērnu nenodarbojas ar fiziskajām aktivitātēm ārpus skolas 8

«Procter & Gamble» pasūtītais pētījums par bērnu iesaistīšanos fiziskajās aktivitātēs liecina, ka 44 procenti Latvijas bērnu nenodarbojas ar papildu fiziskajām aktivitātēm ārpus skolas. Savukārt, 14 procenti no visiem aptaujātajiem pieaugušajiem nenodarbojas ar fiziskajām aktivitātēm vispār.

Populārākais sporta veids bērnu vidū ir peldēšana – 16 procentu, kā arī un futbols – 16 procentu. Šiem sporta veidiem pēc popularitātes seko basketbols un dejošana, attiecīgi 15 porcentu bērnu nodarbojas ar katru no šiem sporta veidiem. Savukārt pieaugušo vidū nav viens izteikts sporta veida līderis. Pieaugušie cenšas dažādot savas fiziskās aktivitātes un vismaz reizi nedēļā 20 procenti no aptaujātajiem brauc ar riteni, bet pastaigas kā fizisko aktivitāti piekopj 25 procenti aptaujāto. Latvijas iedzīvotāji arīdzan skrien, dodas uz sporta zāli un peld. 14 procentu no pieaugušajiem nenodarbojas ar nekādām fiziskajām aktivitātēm, informē «Procter & Gamble» sabiedrisko attiecību konsultante Līna Kārkliņa.Pietiekamas fiziskās aktivitātes pozitīvi ietekmē gan cilvēka fizisko, gan garīgo veselību. Tās arī samazina sirds-asinsvadu slimību risku un sekmē pozitīvas emocijas. Viens no vairāku  saslimšanu riska faktoriem ir aptaukošanās, ko izraisa mazkustīgums. Ieguvumi no fiziskajām aktivitātēm ir dažādi, bet 75 procenti aptaujāto iedzīvotāju kā galveno ieguvumu uzsver to, ka nodarbojoties ar sportu, viņi uzlabo savu fizisko veselību, bet 70 procenti atzīst, ka sports palīdz stiprināt arī imunitāti.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

micro

@socialists ivars
Ne visi trennējas sporta skolas grupās. Tajās ir jātiek, noliekot eksāmenu. Un domāju, ka no zināma vecuma. Par finansēm man nav ne jausmas, bet, ja trenneriem ir jāstrādā vēl papildus darbos, kuros pelna naudu ikdienai, tad pieļauju, ka pašvaldībai džudo nav prioritāro sporta veidu sarakstā. Man liekas, ka tur ir tikai hokejs un basketbols - pārējie pliki peras pa naātrēm. Pie mums jau labāk salu apbūvēt, kā rūpēties par pilsētas nodokļu maksātāju atvasēm ...

@mā
jā, uz sacensībām jāved pašam, ja ir iespēja. Bet, ja trennerim ir vieta auto, tad viņš pats ar paņem līdzi. Tā ka vecāki arī kooperējas. Dalības maksas sacensībās bijusi no Ls 3-5. Pirmā gada censonim sanāca 3 sacensības gadā.

Lai arī kā, džudo ir vēl viens pluss. Šogad ārsts atzina, ka bērnam ievērojami ir uzlabojusies stāja, un nav nepieciešams fizioterapēts, kas bija nepieciešams visos iepriekšējos gados. Tāpēc es šo pasākumu varu rekomendēt arī citiem! :)

pirms 7 gadiem, 2012.06.20 13:47

socialists ivars

kapec dzudo jamaksa tur tacu ir sporta skolas grupas zali pilniba apmaksa pasvaldiba bet par zali ievac maksu kaut kas neta

pirms 7 gadiem, 2012.06.20 12:48

Vidējā cena sporta nodarbībām ir 20 Ls mēnesī. Piemēram karatē pašam jāmaksā dalības maksa un ceļš uz sacensībām,tā kā sports nemaz nesanāk tik lēts,jo,ja bērns ar to nodarbojās nopietni,loģiski,ka būs jāpiedalās sacensībās.Arī boksā pašam par visu jādomā,nemaz nerunājot par hokeju.Trakākais visā ir tas,ka mēs nevaram,kā agrāk ,dot iespēju bērnam izmēģināt vairākus sporta veidus,jo viss par labām naudiņām un diemžēl daudzi bērni netiek tur,kur gribētu,bet gan tur kur var atļauties.

pirms 7 gadiem, 2012.06.20 12:23

Smiekli!

piekrītu Buu pilnībā, ka viss šis pētījums ir kropls un greizs un lēts triks trulai reklāmai!!!
To pierāda jau šis apgalvojums "Populārākais sporta veids bērnu vidū ir peldēšana" - tas laikam tāpēc, ka pētījums veikts tikai sporta organiozācijās, kas iekasē maksu. Pareizi Buu raksta par aktivitātēm. Un esmu pārliecināts, ka riteņbraukšana (apvienojot MTB, BMX utt.), skrituļošana, strītbols ir daudz populārāki par peldēšanu, tikai izvirtušie naudas rausēji savā pētījumā nav iekļāvuši šādas sp[ortiskās aktivitātes pagalmos un ielās.
To, ka pētījums ir kropls apliecina izklāsta saturs, ka, lūk, Procter & Gamble par fiziskajām aktivitātēm uzskata tikai sporta veidus. Esmu pārliecināts, ka, piemēram, dejotājiem tai pašā "Beneficē" fiziskā slodze ir pat lielāka nekā dažā labā sporta veidā. Saburzīt un miskastē šādu pētījumu!

pirms 7 gadiem, 2012.06.20 11:13

Buu

1. Vai šajā pētījumā ir ņemts vērā, ka pēc skolas bērni tomēr lielāko laika pavada dauzoties, skraidot, spēlējot kariņus, braukājoties ar ričukiem, ziemā pikojoties utt. (runa ir par tiem, kuri, protams, nenosēž visu vakaru pie kompja). Tātad - bezmaksas fiziskās aktivitātes.
2. Vai ir ņemts vērā, ka maksas fizisko aktivitāšu vietā ir daudz bērnu, kas dodas uz mākslas un mūzikas skoliņām, kur arī pietiekami intensīvi tiek nodarbināti?

... piekrītu "mammai", ka maksas fiziskās aktivitātes nav lēts prieks, jo sevišķi, ja ģimenē ir vairāk kā viens bērns. Taču arī "micro" ir taisnība, ka var atrast arī adekvātus sporta pulciņus, bet tad tiešām ar piebildi - ka bērnam patīk tas, ko viņš dara (nevis tētis liek man kauties, bet es par visu vairāk uz pasaules vēlos mācīties dejot baletu vai spēlēt hokeju!)

pirms 7 gadiem, 2012.06.20 09:47

micro

Man bebis nodarbojas ar Džudo (pie Uzvaras parka). Maksa mēnesī ir Ls 8. Trenniņi bija 3x nedēļā pa 1.5 stundu (tagad vasarā jaunākai grupai ir brīvlaiks). Es domāju, ka šādu ikmēneša maksu vecāki var segt. Vēlāk, ja bebis tiek sporta skolā, tad pašvaldība maksu samazina vēl. Sākumā vajadzēja nopirkt kimano - maksāja ap Ls 15, bet tika pirkts pāris izmērus lielāks, tad iešūtas bikses un rokas. Tā ka arī nākamo gadu varēs ar to pašu. Šogad pēc eksāmena dabūja jaunu jostu - Ls 8, bet tas arī vienreizējs maksājums gada ietvarā.

Pats esmu vairāk kā apmierināts, jo tur ir fantastiski trenneri. Bērns arī pa šo gadu ir kļuvis fiziski spēcīgāks; ir bariņā ar citiem bērniem.

Par cenām citos pulciņos diemžēl nezinu. Kāds var padalīties vēl ar savu pieredzu un izmaksām?

Vēl jau protams atkarīgs no paša bērna, ko viņš vēlas. Man, dotajā momentā, ir vienkāršāk - ko saku, to vēl klausa.

pirms 7 gadiem, 2012.06.20 09:30

mamma

Ar ko var nodarboties ārpus skolas ,ja visur jāmaksā nenormāla nauda,visi ir maksas pulciņi,tas nozīme, ka tur nodarbojas tikai bagātnieku berni.Ir zināmi daudzi berni,kam nācās nodarbības pamest,jo vecāki nebija spejīgi maksāt,Arī mūsu ģimene pagaidām var apmaksāt pulciņu tikai vienam bernam,abi vecākie berni savas nodarbības pārtrauca naudas trūkuma deļ.

pirms 7 gadiem, 2012.06.20 09:05

Jelgava