Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pētījums: latvieši sociālekonomisko situāciju vērtē pozitīvāk nekā cittautieši

Optimisms par valsts kopējās situācijas, ekonomiskā stāvokļa un ģimenes materiālā stāvokļa attīstību pēdējos mēnešos pieaudzis gan latviešu, gan cittautiešu vidū, tomēr latvieši šajos jautājumos joprojām ir krietni optimistiskāki nekā šeit dzīvojošie cittautieši,  liecina jaunākais «DNB Latvijas barometra» pētījums.

«DNB Bankas» sabiedrisko attiecību vadītāja   Teika   Lapsa  aģentūru BNS informēja, ka, vērtējot kopējās situācijas attīstību Latvijā, gada nogalē gan latvieši (novembrī 22%, decembrī 28%), gan cittautieši (novembrī 6%, decembrī 12%) biežāk norādījuši, ka tā attīstās pareizi. Turklāt mēneša laikā par deviņiem un desmit procentpunktiem samazinājies to latviešu un cittautiešu skaits, kuri uzskata, ka kopējā situācija valstī attīstās nepareizi. Tiesa gan, cittautiešu vidū šāds vērtējums joprojām ir ievērojami augstāks – to, ka situācija attīstās nepareizi, norādījuši kopumā 52% latviešu un 73% cittautiešu.Savukārt, vērtējot, kā ekonomikas stāvoklis Latvijā mainīsies tuvākā gada laikā, lielākā daļa latviešu (41%) un cittautiešu (41-44%) gan novembrī, gan decembrī norādījuši, ka situācija pēc gada nebūs mainījusies. Tikmēr, salīdzinot ar novembri, decembrī par 3-4 procentu punktiem palielinājās to respondentu skaits, kuri uzskata, ka situācija būs nedaudz uzlabojusies. Tomēr latvieši retāk nekā cittautieši norādījuši, ka ekonomiskais stāvoklis pēc gada būs drīzāk pasliktinājies (latvieši – 21%, cittautieši – 31%), savukārt biežāk nekā cittautieši atzīmējuši, ka ekonomikas stāvoklis būs nedaudz uzlabojies (latvieši – 23%, cittautieši – 14%), informēja Lapsa.Visbeidzot, prognozējot savas ģimenes materiālā stāvokļa izmaiņas tuvākā gada laikā, decembrī līdzīgi kā novembrī gandrīz puse latviešu un cittautiešu uzskata, ka tas nemainīsies. Taču decembrī latvieši biežāk nekā cittautieši atzīmējuši, ka viņu ģimenes materiālais stāvoklis būs uzlabojies (latvieši – 19%, cittautieši – 16%).«DNB Latvijas barometrs» tiek veidots katru mēnesi, un tajā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgā jomā. Vienlaikus sabiedrībai katru reizi tiek uzdots arī pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi pa mēnesim atspoguļo iedzīvotāju vispārējā noskaņojuma izmaiņas.

Pievieno komentāru

Jelgava