Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pētījums: Latvijā internetu vairāk lieto sievietes un jaunieši

Latvijā internetu pārsvarā lieto sievietes un dara to ilgāk nekā vīrieši, liecina interneta lietošanas paradumu analītiķu kompānija «Gemius» un «IAB Europe» veiktais pētījums.

Pagājušā gada decembrī Latvijas sievietes radīja vairāk nekā 230 miljonus interneta lapu skatījumu un internetā pavadīja par divām stundām vairāk nekā vīrieši. Sievietes veidoja 53,5% Latvijas interneta lietotāju, bet vīrieši - 46,5%.No Centrālas statistikas pārvaldes tautas skaitīšanas datiem izriet, ka vecuma grupā 15 līdz 34 gadiem ir neliels vīriešu pārsvars, kas liecina, ka sievietes internetā pārstāvētas proporcionāli vairāk nekā populācijā kopumā.Pētījuma veidotāji nav publicējuši detalizētu statistiku par abu dzimumu darbību internetā, taču norāda, ka Latvijā viens lietotājs internetu decembrī izmantojis vidēji 28 stundas. Kopējais Latvijas interneta lietotāju skaits sasniedzis 1,2 miljonus, kas ir aptuveni 60% no visiem valsts iedzīvotājiem.Jaunieši vecumā līdz 34 gadiem veidoja 51,5% Latvijas interneta populācijas. Pētījumā konstatēts, ka jaunāki interneta lietotāji apmeklē lielāku skaitu interneta vietņu.Interneta lietotājs vecumā līdz 24 gadiem pagājušā gada decembrī vidēji apskatījis 2000 interneta lapu, kas ievērojami pārsniedz citu vecuma grupu vidējo skatījumu skaitu.39,3% interneta lietotāju Latvijā dzīvo Rīgā, bet vēl 10,8% - Rīgas rajonā. 20% interneta lietotāju bijuši ar arodskolas izglītību, 28,6% - pabeigtu augstāko izglītību, bet 18,4% - ar vidējo izglītību.Vislielākais lietotāju skaits pērn bijis portālam Inbox.lv, kas piesaistījis 778 166 lietotājus, sociālajam tīklam Draugiem.lv - 674 619 lietotāji, ziņu portālam Delfi.lv - 649 403 lietotājiem, reklāmu portālam ss.lv - 576 620 lietotāji un ziņu portālam Tvnet.lv - 544 290 lietotāji.Pēc lapu skatījumu skaita populārākais ir Draugiem.lv, kura lapas pērn skatītas 890 miljonus reižu, kam seko Inbox.lv ar 246,8 miljoniem skatījumu un ss.lv ar 263 miljoniem skatījumu.Kā informē «Gemius Latvija» preses pārstāve Linda Egle, pētījumā visā Centrāleiropas un Austrumeiropas reģionā arī konstatēts interneta lietotāju skaita pieaugums par 9,2% salīdzinājumā ar 2010.gadu, kas nozīmē vairāk nekā 12 miljonus jaunu interneta lietotāju šajā reģionā.

Pievieno komentāru

Jelgava