Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pētījums: seši procenti respondentu Jelgavu uzskata par nedrošu 2

Katrs otrais jeb 53% Latvijas iedzīvotāju par nedrošāko pilsētu valstī uzskata Rīgu, liecina pētījumu centra SKDS un drošības kompānijas «Grifs AG» veiktais pētījums.

Skaidrojot pētījuma rezultātus, «Grifs AG» vadītājs Ainars Bundulis uzsver, ka «Rīga ir dzīvesvieta un darba vieta lielai daļai Latvijas iedzīvotāju, pilsēta ir arī populārs ārvalstu tūristu galamērķis, tāpēc nav pārsteigums, ka negodprātīgo personu īpatsvars tieši galvaspilsētā ir vislielākais. To apliecina, gan oficiālā statistika par izdarīto noziegumu skaitu, gan iedzīvotāju sajūtas, kā arī lielais pieprasījums pēc apsardzes kompāniju pakalpojumiem tieši Rīgā».Kā biznesa portālu Nozare.lv informēja «Grifs AG» komunikācijas konsultants Mārtiņš Vargulis, Rīga ir nedrošākā pilsēta Latvijā arī pēc Centrālās statistikas pārvaldes, Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas publisko pārskatu datiem. Apmēram 51% jeb 26 229 no Latvijā veiktajiem noziegumiem pērn pastrādāti tieši galvaspilsētā. Savukārt drošākā vieta Latvijā ir Liepāja, kur noziegumu skaits ir bijis teju 24 reizes mazāks nekā Rīgā.Vargulis skaidro, ka tikai 2% Latvijas iedzīvotāju par nedrošāko no septiņām lielākajām Latvijas pilsētām pēc iedzīvotāju skaita atzinuši Ventspili un Jūrmalu. Daugavpili 12% respondentu atzīmējuši kā bīstamāko pilsētu, ierindojot to otrajā vietā. Trijnieku noslēdz Jelgava, ko par nedrošu uzskata 6% respondentu. Savukārt Rēzekne bīstamākā pilsēta liekas vien 4% iedzīvotāju un Liepāja - 3% iedzīvotāju.Pētījumā, kas tika veikts 2012.gada aprīlī, piedalījās vairāk nekā 1000 respondentu vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Septiņu lielāko pilsētu sarakstu pēc iedzīvotāju skaita veido Rīga, Daugavpils, Liepāja, Jelgava, Jūrmala, Ventspils un Rēzekne.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Pilsētas atbildīgajām institūcijām

Jelgava ir nedroša tāpēc, ka, joprojām bijušā "Zemgales piena" teritorijā, iespējams, atrodas nedroša, veca liela amonjaka tvertne, kurai sen jau vajadzēja būt citur. Tā apdraud visu pilsētu, ja tur vēl joprojām atrodas.

pirms 7 gadiem, 2012.06.02 12:21

Jelgava