Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pieaug gripas slimnieku skaits, un samazinās skolu apmeklējums

Aizvadītajā nedēļā Jelgavā ir paaugstinājies saslimstības ar gripu intensīvais rādītājs, sasniedzot 126,6. Jāatgādina, ka vēl nedēļu iepriekš šis rādītājs bija 105,5, kas ir nedaudz virs noteiktā epidēmijas sliekšņa – 100 gadījumu uz 100 000 iedzīvotāju, informē Slimību profilakses un kontroles centra Zemgales reģionālās nodaļas vecākā epidemioloģe Elvīra Brūvere.

Joprojām visvairāk slimo skolēni un cilvēki darbaspējīgā vecumā no 15 līdz 64 gadiem. Pieaudzis arī to cilvēku skaits, kuri ārstniecības iestādēs vērsušies ar pneimonijām, kas liek domāt, ka gripa noris smagi, skaidro epidemioloģe. Četri ar gripu slimi cilvēki stacionēti slimnīcā.

Jāpiebilst, ka gripas monitoringā no Jelgavas ir iesaistītas četras ārstu prakses, slimnīca, viena vispārējās izglītības iestāde un viena pirmsskolas izglītības iestāde, tādējādi izpildot prasību, ka aptvertiem jābūt desmit procentiem iedzīvotāju.

Aukstā laika dēļ ir samazinājies Jelgavas skolu un pirmsskolas izglītības iestāžu apmeklējums. Jelgavas Izglītības pārvalde informē, ka vidēji skolu neapmeklē 14 procenti skolēnu un 44 procenti pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņu. Kā galvenais iemesls, kāpēc nav apmeklētas izglītības iestādes, tiek minēts aukstais laiks. Izglītības pārvalde uzskaiti par izglītības iestāžu apmeklējumu veic katru dienu, sākot no pagājušās otrdienas.

Jelgavas slimnīcas ārste Solveiga Ābola stāsta – lai gan laiks ir auksts, uz ielām nosalušo nav. Acīmredzot bezpajumtnieki ir iekārtojušies un atraduši patvērumu. Joprojām slimnīcā tiek nogādāti vientuļi cilvēki, kuri pakrituši un ilgāku laiku nogulējuši savā dzīvesvietā. Arī šonakt slimnīcā ar ķermeņa atdzišanu nonācis viens šāds cilvēks.

Gripas slimnieku skaits slimnīcā jau tuvojas otrajam desmitam, taču klīniski gripas slimnieku noteikti ir daudz vairāk, spriež ārste, piebilstot, ka visiem gripas slimniekiem ir plaušu karsonis, jo gripa reti noris bez tā.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Jelgava