Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pieaugot degvielas cenai, palielinājies pieprasījums pēc autogāzes iekārtu uzstādīšanas automašīnās 1

Latvijas automašīnu aizsardzības sistēmu izgudrotāja un ražotāja "Autonams" valdes loceklis Edvīns Panders stāsta, ka pēdējo divu nedēļu laikā, kad degvielas cena vietām pārsniedz lata robežu, interese par autogāzes iekārtu uzstādīšanu ir pieaugusi divas reizes. "Vidēji nedēļā mēs sagatavojām 80 individuālo piedāvājumu, taču kopš 7.februāra jau apmēram 160 vienā nedēļā. Tie ir labi rādītāji, kas raksturo vispārējo interesi," viņš atzīst un piebilst, ka lielāku interesi izrāda arī uzņēmumi.

Kā galveno argumentu, kāpēc cilvēki izvēlas autogāzi, Panders minēja finanšu ietaupījumu. Viņš arī sacīja, ka pērn janvārī uzņēmums ar autogāzes iekārtām aprīkoja 150 auto mēnesī, savukārt gada beigās aprīkoto automašīnu skaits palielinājās līdz 700 auto mēnesī.Arī Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Stirāns aģentūrai BNS teica, ka pēdējā laikā ir aktualizējusies autogāzes iekārtu uzstādīšana automašīnām. "Cilvēki izmanto šo situāciju, kad benzīna un autogāzes cenas atšķiras, un, investējot 500‒600 latu, pārveido savas automašīnas, lai tās varētu darbināt ar autogāzi," klāstīja Stirāns.Viņš sacīja, ka pašlaik Eiropā notiek pārrunas par pazeminātā akcīzes nodokļa pamatotību autogāzei. "Pazeminātās akcīzes nodoklis tai tika piemērots, jo agrāk uzskatīja, ka tā ir ekoloģiskāka ‒ tai ir mazāk kaitīgo izmešu, savukārt tagad arvien populārāka kļūst biodegviela, līdz ar to šo pazemināto akcīzes nodokli tuvāko gadu laikā ir plānots atcelt," informēja Stirāns un piebilda, ka tad autogāzes cenu izmaiņas ietekmētu tie paši faktori, kas degvielas cenas. "Importa cena benzīnam un autogāzei ir aptuveni vienāda, un, tā kā autogāzi ražo no naftas, uz to attiecas visas svārstības, kas skar naftas produktu cenas," paskaidroja asociācijas pārstāvis.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Auto gāzes izdevīgums ir izskaidrojams vienkārši.

Ja uzstādot auto gāzi ietaupa vidēji 5Ls uz 100km
10.000km iekārta atmaksājas
20.000km ietaupi ap 500Ls
30.000km ietaupi ap 1000Ls
40.000km ietaupi ap 1500Ls
50.000km ietaupi ap 2000Ls
60.000km ietaupi ap 2500Ls

Tātad uzstādot auto gāzi jūs garantēti ietaupīsiet ~2500Ls jo gāzes iekārtām ir 60.000km garantīja.

Ir jautajumi?
Atbildes ir www.autogazes.lv

pirms 7 gadiem, 2012.03.13 17:37

Jelgava