Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pils jumta logi seno izskatu iegūs 2020. gadā (FOTO) 6

Ar lūgumu palīdzēt saglābt Jelgavas pili kā arhitektūras pieminekli un saudzēt tās vēsturisko mantojumu redakcijā vērsās kāda lasītāja, kas nesen pamanījusi, ka pils atjaunošanās gaitā “skaistos jumta lodziņus nomaina ar melniem plastmasas aizvariem, kas izskatās pēc caurumiem”.

LLU galvenais speciālists būvniecības jautājumos Juris Veiss paskaidro, ka, īstenojot projektu “Jelgavas pils energoefektivitātes no­drošināšana”, tiek izbūvētas pils ventilācijas sistēmas. Savukārt tajās ir paredzēta gaisa pieplūde caur pils jumta logiem. “Tas, ko tagad var redzēt no zemes, ir metāla ventilācijas restes. Lai pils jumta logi saglabātu vēsturisko izskatu, uz šīm ventilācijas restēm paredzēts uzstādīt dekoratīvas šproses ar vecajiem logiem identisku dalījumu,” stāsta lietpratējs, piebilstot, ka šie darbi plānoti 2020. gadā. Tādēļ arī nav iemesla uztraukumam, ka jumta lodziņi pašlaik izskatās citādāki, nekā tie bija. Lai lasītāji varētu pārliecināties, cik svarīgi bija atjaunot jumta logus, J.Veiss pievieno dažas to tuvplāna fotogrāfijas.


Foto: no J.Veisa un
lasītājas albuma

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Līna

Vienmēr ir interesējis, no kurienes tad uzradušies tie smalkie pilsētnieki?

pirms gada, 2018.08.03 13:21

interesanti

kur rodas tie ieinteresētie pilsētnieki? Kāmēr pilij neķērās klāt, tikmēr visiem viss patika...
vai paši savu māju esiet sakārtojuši? Un ietvi vismaz noslaucījuši?

pirms gada, 2018.08.03 14:17

uz priekšu

Maxima Rīgā sagruva pateicoties ar kukuļiem apdāvinātam lauku būvinženierim.

pirms gada, 2018.08.03 14:56

Atpakaļ

Vismaz ar savu neveselo galvu nebutu plātijies smalkais pilsetniek.

pirms gada, 2018.08.03 17:20

Skats

Pili var ieguldīt miljonus,ilgi un daudz,bet laiks dara savu.

pirms gada, 2018.08.03 19:57

Jelgava