Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pils salā sākusies skatu torņa pamatu izbūve (papildināts ar FOTO) 6

Pils salā sākusies skatu torņa pamatu izbūve, kas turpināsies vēl apmēram divas nedēļas, bet pēc mēneša jau varētu sākties skatu torņa montāža, informē Jelgavas pašvaldība.

Salā plānots uzbūvēt aptuveni 20 metru augstu koka skatu torni, no kura varēs vērot ne tikai savvaļas zirgus, bet arī pilsētas panorāmu. Tā apakšējā platforma būs piemērota cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Līdzās skatu tornim tiks ierīkota atpūtas vieta ar diviem galdiem un soliem, atkritumu urnām, velonovietni un informatīvu stendu.

Torņa pamatu izbūve tika uzsākta decembrī – notiek rakšanas darbi, kam sekos pāļu dzīšana, stiegrošana un betonēšana. Kad pamati būs gatavi, tiem vēl divas nedēļas jānostāvas. Tāpēc skatu torņa montēšana Pils salā varētu sākties apmēram pēc mēneša. Šobrīd ir pasūtītas tornim nepieciešamās koka konstrukcijas, kas tiek gatavotas Latvijā. Torņa montāžas darbus plānots veikt uz vietas Pils salā.

Pārējos darbus – gabionu izbūvi, kas sargās no plūdu draudiem, veselības takas izveidi un marķēšanu, centrālās grants seguma takas izveidi, vārtu un žoga uzstādīšanu – plānots pabeigt martā, jo Pils salas ziemeļu daļā putnu ligzdošanas laikā, no 1. aprīļa līdz 30. jūnijam, ir sezonas liegums: šajā periodā teritorijā atrasties aizliegts. Apmeklētāju ērtībām pie ieejas Pils salā pēc projekta noslēguma tiks izvietotas konteinertipa labierīcības, ko nodrošinās pašvaldība.

Pārmaiņas Pils sala piedzīvo, pašvaldībai realizējot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētu projektu “Pils salas infrastruktūras attīstība tūrisma un veselības aktivitāšu veicināšanai Jelgavā”. Iepirkumā par skatu torņa izbūvi un teritorijas labiekārtošanu uzvarēja SIA “Smart energy” par summu 143 822,16 eiro ar PVN. Būvuzraudzību objektā veic SIA “Latvijas būvuzraugs” par 4791 eiro ar PVN.

Turpinot Pils salas labiekārtošanu, pašvaldība šogad plāno uzsākt ūdens tūrisma un sporta bāzes projektēšanu.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 6

džavarhals ļubins

a kā ir kapitālām būvēm applūstošās teritorijās?? vai drīkst ??

pirms 2 gadiem, 2018.01.13 17:14

vietējais

drīkst, ta drīkst, ja labus pamatus izbūvē, bet tiešām gribas redzēt to torni pa 143 822,16 eiro! par šādu summu jau var diezgan iespaidīgu būvi uzbūvēt. Cerams nebūs kārtējais "guļbaļķu putnutornis", kas maksā dažus desmitus tūkstošus.

pirms 2 gadiem, 2018.01.15 08:48

bez variantiem

Tilta nauda "kirdik", pāri palicis tikai skatu tornim arī ūdens priekš slidotavas ir aizsalis. Nu vēl iznāca Lauķim jauns Volvo. Jelgava pilsēta izaugsmei

pirms 2 gadiem, 2018.01.16 19:45

zinātājs

Viss notiek. Tagad tā garā procedūra - novērtējums uz vidi - kur pastāv varbūtība, ka ornitologi nobanos to projektu, dēļ salas un palieņu pļavām, kas ir putnu liegumi. Kad tas beigsies, tad var sākt projektēt un bīdīt tālāk, jo nav jēga tērēties, ja pēc tam zaļie noraks to projektu.
Bet vispār oj, kā vajadzētu Jelgavai to tiltu, kā skābekli. Drīz pilsētas centrs vairs neturēs to noslodzi kas no rītiem un vakaros.

pirms 2 gadiem, 2018.01.17 11:22

Jelgava