Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pils salas tornis Jelgavā pieejams apmeklētājiem (FOTO) 1

No šodienas pieejams skatu tornis Pils salā, aģentūra LETA uzzināja Jelgavas pašvaldībā.

Koka skatu tornis ir 19,2 metrus jeb sešus stāvus augsts, un līdz augšējam skatu laukumam ved koka kāpnes. Torņa pamatnes izmērs ir 4,9x4,9 metri, un tas visā augstumā ir vienādā platumā. Ņemot vērā, ka Pils salā pastāv plūdu risks, tornis būvēts uz paaugstinājuma. Torņa pirmajā līmenī var iekļūt arī cilvēki ar kustību traucējumiem.

Skatu tornis ar labiekārtotu piknika vietu tā pakājē izveidots, pašvaldībai realizējot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētu projektu "Pils salas infrastruktūras attīstība tūrisma un veselības aktivitāšu veicināšanai Jelgavā". Darbi Pils salā tika sākti pagājušā gada beigās. Projekta laikā ne tikai izbūvēts skatu tornis, bet arī labiekārtota teritorija pie tā, ierīkojot norobežotu piknika vietu ar galdiem, soliem, atkritumu urnām. Teritorija ir norobežota, lai tajā nevarētu iekļūt salā dzīvojošie zirgi. Pils salā izveidota arī 2900 metru gara veselības taka, kas piemērota gan pastaigām, gan nūjotājiem, gan velobraucējiem.

Pie ieejas Pils salā, vārtos, ierīkota automātiskā apmeklētāju uzskaites sistēma. Tāpat sakārtota arī taka no vārtiem līdz skatu tornim, tādējādi padarot to pieejamu arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Darbus Pils salā veica SIA "Smart Energy" par 143 822 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), bet būvuzraudzību nodrošināja SIA "Latvijas būvuzraugs" par 4791 eiro ar PVN.

Skatu tornī vienlaikus drīkst atrasties ne vairāk kā 15 cilvēki, bērni tajā drīkst kāpt tikai pieaugušo pavadībā, savukārt personām alkohola vai narkotisko vielu reibumā tajā kāpt ir aizliegts. Ejot pa kāpnēm, apmeklētāji aicināti turēties pie margām, tāpat nedrīkst liekties pāri margām. Atrodoties skatu tornī, ir aizliegts smēķēt un lietot atklātu uguni, mest lejā priekšmetus, šūpot to. Negaisa vai stipra vēja laikā tornī kāpt vai uzturēties zem tā ir aizliegts, tāpat nevajadzētu to izmantot, ja pakāpieni un margas ir apledojuši vai pamanīti jebkādi kāpņu un citu konstrukciju bojājumi. Par konstatētiem bojājumiem iedzīvotāji aicināti informēt Pašvaldības operatīvās informācijas centru pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8787.

Jau vēstīts, ka, turpinot Pils salas labiekārtošanu, pašvaldība šogad plāno sākt ūdens tūrisma un sporta bāzes projektēšanu.


Foto: Jelgavas pašvaldība

Pievieno komentāru

Komentāri 1

nu

var pieņemt ka tas ir viens no jaunā tilta boalstiem kas savienos Loka shtrāsi ar Atmodas ielu !!!

pirms gada, 2018.06.29 10:25

Jelgava