Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pilsētā izvietotas “kukaiņu viesnīcas”

Lai piesaistītu labos kukaiņus, kuri palīdz kontrolēt kaitēkļus, un izglītotu bērnus par kukaiņiem un to bioloģisko daudzveidību, Ozolskvērā, Uzvaras parkā un Raiņa parkā izvietotas Jelgavas un Zemgales reģiona jauniešu veidotās “kukaiņu viesnīcas”, informē pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība”. Tās iemantojušas popularitāti daudzviet Eiropā, un Latvijā tādas jau iepriekšējos gados izvietotas Kazdangā, Gaujas Nacionālajā parkā, Brocēnos un citur.

“Kukaiņu viesnīcas” izveidotas Latvijas simtgadei veltītā pasākumā “Labo darbu festivāls”, ko organizēja Valsts izglītības un satura centrs sadarbībā ar Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centru, pašvaldību izglītības iestādēm, ekspertiem un nevalstiskajām organizācijām 9. maijā.

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra Vispārējās un profesionālās izglītības atbalsta nodaļas vadītāja Sanita Šabanska informē, ka festivāla mērķis bija sekmēt bērnu un jauniešu piederību savai skolai, vietējai kopienai un valstij, veicināt viņu pilsonisko līdzdalību, patstāvību, atbildību un piedalīšanos valsts simtgades svinēšanā un Latvijas valstiskuma stiprināšanā.

Pasākumā jaunieši ne tikai prezentēja jau paveiktos darbus, bet paveica arī kopdarbu – izveidoja kukaiņu viesnīcas –, kas izvietotas Jelgavas parkos, lai arī kukaiņi var veikt savus labos darbus, tā simboliski atgādinot par festivāla norisi un liekot padomāt, kādu labu darbu jau šodien katrs varam paveikt.


Foto: “Pilsētsaimniecība”

Pievieno komentāru

Jelgava