Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmajā pusgadā atklāti 1575 ēnstrādnieki; visvairāk - individuālo pakalpojumu jomā

Valsts darba inspekcija (VDI) šā gada pirmajos sešos mēnešos atklājusi 1575 personas, kas strādājušas bez rakstveida darba līguma un tas ir par 27% vairāk nekā pērn šajā periodā, aģentūru LETA informēja VDI pārstāvis Aivis Vincevs. Pērn pirmajā pusgadā atklāti 1245 ēnstrādnieki.

Arvien vairāk cilvēku bez darba līgumiem tiek nodarbināti individuālo pakalpojumu sniedzēju jomā, piemēram, frizētavās, apbedīšanas pakalpojumu birojos, ķīmiskajās tīrītavās un apavu remontdarbnīcās. Pirmajā pusgadā individuālo pakalpojumu jomā VDI atklājusi 298 nelegāli nodarbinātos.Otrajā vietā pēc nelegāli nodarbināto skaita pirmajā pusgadā bija būvniecība - 254 strādnieki bez rakstveida darba līgumiem, bet uzglabāšanas un transporta palīgdarbos atklāti 224 ēnstrādnieki.Kā norāda VDI, pieaudzis arī uzņēmumu skaits, kuros cilvēki tiek nodarbināti, neslēdzot rakstveida darba līgumu. Par līgumu neslēgšanu ar darbiniekiem pirmajā pusgadā VDI piemēroja 421 administratīvo sodu, kas ir par 38 vairāk nekā pērn šajā periodā.Palielinoties ēnstrādnieku skaitam un atkārtotas nereģistrētās nodarbinātības gadījumiem, par 70% pieaudzis arī piemēroto administratīvo sodu apjoms. 2012.gada pirmajos sešos mēnešos piemēroti administratīvie sodi 578 095 latu apjomā (pērn šajā pašā laika periodā - 341 635 latu). Administratīvo soda summas pieaugums galvenokārt skaidrojams ar atkārtotas nelegālās nodarbinātības gadījumiem.VDI atgādina, ka pirmajā reizē par nodarbināšanu bez rakstveida darba tiek piemērots administratīvais sods no 750 līdz 5000 latu. Par gada laikā atklātu atkārtotu pārkāpumu var piemērot administratīvo sodu no 5000 līdz 10 000 latu.

Pievieno komentāru

Jelgava