Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmajam latviešu laikrakstam - 190

Šodien aprit 190 gadu, kopš 1922.gadā Mītavā (tagad Jelgavā) tika izdots pirmais latviešu politiskais laikraksts «Latviešu Avīzes».

Līdz pat 1853.gadam laikraksts «Latviešu Avīzes» tika iespiests Jelgavā, Stefenhāgena un dēla spiestuvē, informē Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas pārstāve Ligita Lapiņa. Laikraksta pirmais redaktors bija Lestenes mācītājs Kārlis Frīdrihs Vatsons. Viņš nesa lielus upurus, daudz strādādams un skubinādams, daudz laika pavadījis ceļā uz un no Lestenes un Jelgavu. Taču, apzinoties sava darba nozīmīgumu, viņš kļuvis par latviešu avīžniecības nodibinātāju.«Latviešu Avīzes» ir ne tikai pirmais, bet arī visilgāk izdotais laikraksts Latvijas žurnālistikas vēsturē. Tā izdošana turpinās 93 gadus - līdz 1915.gadam. Sākotnēji laikraksts iznāca reizi nedēļā, no 1901.gada – 2 reizes, no 1911. – 3 reizes, bet no 1913. – katru dienu.

Pievieno komentāru

Jelgava