Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policija aicina nepaļauties uz apgalvojumiem «mans suns nekož» 6

Pagājušajā nedēļā Ventspils novada Vārves pagastā vakarā kādas mājas pagalmā iegāja klaiņojošs suns, saplosīja vistu un agresīvi uzbruka cilvēkiem. Policija bija spiesta pielietot dienesta ieroci, lai dzīvnieku neitralizētu. Šis ir viens no gadījumiem, kurā cilvēki necieta, taču pēdējo nedēļu laikā suņu sakostu cilvēku gadījumi fiksēti vairākkārt, arī Jelgavā.

Par suņu kodumiem nepilngadīgajiem policijā aizvadītās nedēļas laikā reģistrēti vairāki gadījumi. Pavisam kopā šogad līdz 16.maijam valstī sākti 34 kriminālprocesi par dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpumu rezultātā nodarītiem viegliem vai vidēja smaguma miesas bojājumiem, informē Valsts policijas (VP) Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Lita Juberte.Policija aicina suņu saimniekus būt atbildīgiem, ievērot visus drošības un dzīvnieku turēšanas noteikumus. Savukārt bērniem jāatceras, ka ar suņiem jābūt piesardzīgiem, vērā jāņem pieaugušo norādījumi. Tāpat atbildīgiem jābūt arī vecākiem un jāpārrunā ar savām atvasēm drošības ieteikumi.Viens no pēdējiem gadījumiem, kad suns sakoda bērnu, notika 20.maijā Jelgavā, Lāču ielā - kaimiņu suns iekoda 2002.gadā dzimušam bērnam.«Taču ne vienmēr iespējamais vainīgais konfliktā starp cilvēku un suni ir dzīvnieks. Bieži arī paši bērni, intereses un zinātkāres vadīti, var izprovocēt suni uz šādu rīcību,» uzsver L.Juberte. 2011.gadā par gadījumiem, kad suņu kodumu dēļ cilvēkiem nodarīti viegli vai vidēja smaguma miesas bojājumi, valstī sākti 108 kriminālprocesi. Savukārt viens kriminālprocess uzsākts par gadījumu, kad cietušajam nodarīti smagi miesas bojājumi vai iestājusies nāve. VP atgādina, ka saistībā ar dažādiem dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpumiem to saimniekus iespējams saukt gan pie administratīvās, gan kriminālatbildības. Administratīvā lietvedība lielākoties tiek sākta par tādiem pārkāpumiem kā uzpurņa neesamība, pavadas nelietošana. Tāpat saimnieku administratīvi var sodīt, ja minētie pārkāpumu izdarīti atkārtoti gada laikā vai radīti fiziski vai materiāli zaudējumi. Savukārt kriminālatbildība iestājas tad, ja dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpumu  rezultātā cietušajam nodarīti kādi miesas bojājumi vai iestājusies nāve.«Ļoti nopietni jāizvērtē tas, vai un kādu suni cilvēki vēlas iegādāties. Jāņem vērā tas, vai ģimenē ir, vai nākotnē gaidāmi mazi bērni, jo lieli suņi bērnus nereti var uzskatīt par konkurentiem. Tāpat, iegādājoties suni, cilvēkiem jāapzinās sava atbildība, jāmāca tas, jāpavada laiks, pretējā gadījumā suns sāks mācīties pats un tad kontakts ar cilvēku var pārvērsties agresijā,» aicina policija, atgādinot, ka ejot pa ielu, nekad nevajag aiztikt svešus suņus. Tāpat L.Juberte aicina nekad nepaļauties uz pazīstamu cilvēku apgalvojumiem «mans suns nekož», «ejiet klāt droši», jo sunim nevar uzticēties.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

ha

Ciemata viens kvekšķis regulari ķeras kajas var aizradit saimniekam vai pazinot ta saucamajai pašvaldibas policijai rezultats ir viens ka visiem ir pie d-rs-s ko saka!

pirms 7 gadiem, 2012.05.22 17:56

Policija

Kad tiks publicēti audita rezultāti pašvaldpolicijā?

pirms 7 gadiem, 2012.05.22 15:46

Zirnis

Viktor pietiek! Lakstīgala sen jau dara visu,kas šefam jādara! To visi zin! Un tagad vēl viens vietnieks!?

pirms 7 gadiem, 2012.05.22 15:21

vava

"jo sunim nevar uzticēties." Такие обвинения оскорбительны. Как бы госпожа Л.Юберте восприняла комментарии: "не переходите на пешеходном переходе, если даже машина уже стоит. Машина может наехать и задавить." ЧЕЛОВЕК отвечает за своё животное. А кусается любая собака, даже декорашки. Такова природа собачья. Собаками занимаюсь лет 15. Очень приятно, что в нашем городе есть собачьи "школы". И всё больше людей сознают, что "школа" собаке необходима для БЕЗОПАСНОСТИ всех: хозяев, прохожих, кошек, других собак, транспорта и, наконец, самой собаки. А вот детей надо учить, как себя вести, если он видит собаку. Не все хозяева собак ответственные, не все собаки "образованные". Нюансы ребенок начнёт понимать с возрастом, а пока ему достаточно знать, что любая собака- это ВОЗМОЖНАЯ угроза, и надо быть осторожным.

pirms 7 gadiem, 2012.05.22 13:08

suniks

žēl kad pašvaldibas policijā strādā nezinoši cilvēki.

pirms 7 gadiem, 2012.05.22 12:40

Jelgava