Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policisti vairs nevarēs piestrādāt par detektīviem 2

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija šodien izskatīšanai trešajam lasījumam atbalstīja grozījumus Detektīvdarbības likumā, kas nosaka, ka tiesībsargājošo iestāžu amatpersonas un darbinieki nevarēs saņemt sertifikātus detektīvdarbības veikšanai.

Par to aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.Likuma grozījumu mērķis ir uzlabot vienlīdzīgas konkurences apstākļus detektīvdarbības jomā. Grozījumi paredz, ka sertifikātu par detektīvdarbības veikšanu būs tiesīgi saņemt tie Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomiskās zonas valstu pilsoņi, kā arī Latvijas nepilsoņi, kuri nav tiesībsargājošo iestāžu amatpersonas vai darbinieki.Tāpat grozījumi nosaka, ka licenci par detektīvdarbības veikšanu varēs saņemt individuālie uzņēmumi, kuru vadītāji nav tiesībsargājošo iestāžu amatpersonas vai darbinieki.Grozījumi izstrādāti, ņemot vērā, ka tie detektīvi un detektīvsabiedrību vadītāji, kuri nav tiesībaizsardzības iestāžu amatpersonas vai darbinieki, neatrodas vienlīdzīgas konkurences apstākļos. Jo tiesībaizsardzības iestāžu amatpersonas un darbinieki, pildot savus amata pienākumus, izmanto dažādas datubāzes un viņiem ir pieejams liels informācijas apjoms, kuru tie var izmantot arī detektīvdarbības veikšanai.Likumprojektā noteikti stingrāki kritēriji, kas attiecas uz personas sodāmību. Grozījumi paredz detektīvdarbības aizliegumu personām, kas sodītas par alkoholisko dzērienu, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē izdarītiem pārkāpumiem.Tāpat likumprojekts paredz papildināt Detektīvdarbības likumu ar jaunu pantu, nosakot, ka detektīvsabiedrībai aizliegts uzdot pildīt detektīva pienākumus personai, kas nav saņēmusi sertifikātu.Par likuma grozījumiem trešajā galīgajā lasījumā vēl jālemj Saeimai.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Haralds

Tad nu nelaime! bet darba laikā sargāt hokeju,koncertus,futbolu,naftas vadu,rallijus un citus pasākumus tie var un regulāri to dara. Par kādu noziegumu atklāšanu var būt runa!?

pirms 7 gadiem, 2012.04.19 11:41

bigmazi

at tu bedu manu bedu , a es tiko gribeju darbu iedot

pirms 7 gadiem, 2012.04.18 09:56

Jelgava