Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Portāls: Lielo pilsētu pašvaldības piešķir finansējumu "savējiem" 5

Valdošajiem politiķiem pietuvinātu cilvēku nonākšana pašvaldības finansētu organizāciju vadībā ir raksturīga visām Latvijas lielajām pilsētām. Kā šodien vēsta portāls "Delfi", kopumā varai uzticamām personām lielās pašvaldības šogad piešķīrušas četrus miljonus eiro.

Piemēram, Daugavpils dažādām sporta organizācijām šogad atvēlēs 627 000 eiro. Biedrība "Hokeja klubs Daugavpils" no domes šogad saņems 117 000 eiro. Biedrības valdē strādā Aleksandrs Sverčkausks, kurš pērnā gada pašvaldību vēlēšanās kandidēja kopā ar pašreizējo mēru Rihardu Eigimu ("Mūsu partija").

Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā pieejamā informācija par Sverčkausku liecina, ka viņš kandidēšanas brīdī bijis bezdarbnieks. Biedrības valdē Sverčkausks strādā kopš šā gada janvāra, bet iepriekš viņš ilgus gadus strādājis biedrības "Daugavpils pilsētas hokeja klubs" valdē un bijis pašvaldības SIA "Daugavpils ledus halle" direktors. No 2011. līdz 2013. gadam bijis AS "Daugavpils siltumtīkli" komercdirektors.

No "Mūsu partijas" pērn pašvaldību vēlēšanās piedalījās arī Daugavpils Sociālā dienesta vadītāja Nonna Jakubovska, kuras dēls Aleksandrs Jakubovskis kopš 2016. gada strādā biedrības "Daugavpils futbola asociācija" valdē. Šī biedrība no domes šogad saņems 20 000 eiro dotāciju.

198 000 eiro saņems biedrība "Speedway Grand Prix of Latvia". Biedrības valdē strādā no Eigima "Mūsu partijas" pašvaldību vēlēšanās startējušais Andris Dudels. Viņš nokļuvis arī SIA "Daugavpils Olimpiskais centrs" valdē.

Daugavpils domes deputāts Jānis Dukšinskis, kurš ievēlēts no "Latgales partijas", vienlaikus strādā biedrības "Volejbola klubs "Ezerzeme"" valdē, kas no pašvaldības saņems 75 000 eiro dotāciju. Jāņa Lāčplēša valdīšanas laikā viņš bija mēra pirmais vietnieks. Biedrības valdē strādā arī Aivars Pudāns, kurš vada Daugavpils Komunālās saimniecības pārvaldi, kā arī pērn bijis pilsētas izpilddirektora amata pienākumu izpildītājs.

Kopš pērnā gada novembra 5,4 miljonu eiro apmērā subsidētās AS "Daugavpils satiksme" valdes loceklis ir Sergejs Blagoveščenskis. Viņš pērn pašvaldību vēlēšanās kandidēja no ZZS saraksta, taču domē neiekļuva. Bijis arī pašvaldības SIA "Labiekārtošana–D" valdes loceklis. Lai gan pašvaldību vēlēšanu gadā viņš ziedojis vien ZZS, 2014. gadā viņš 85 eiro atvēlējis arī "Latgales partijai", kas Lāčplēša vadībā tolaik valdīja pilsētā.

Otrs valdes loceklis "Daugavpils satiksmē" ir Romans Savickis. Pērn viņš kopā ar Eigimu kandidēja no "Mūsu partijas" saraksta, bet domē neiekļuva.

Portāls vēsta, ka 444 000 eiro no Jelgavas pašvaldības budžeta šogad nonāks Sporta servisa centra rīcībā, kuru vada 2005. gadā no pilsētā valdošās Zaļo un zemnieku savienības saraksta domes vēlēšanās kandidējušais Juris Kaminskis. Šogad viņš atbalstījis finansējuma piešķiršanu 45 dažādām sporta organizācijām kopumā 136 000 eiro apmērā.

Līdzekļus iegūs arī kāda organizācija, kas saistīta ar Jelgavas mēru Andri Rāviņu (ZZS). Viņa dēls Rihards Rāviņš ir biedrības "Jelgavas cīņas sporta veidu klubs" valdes loceklis, un organizācija no domes šogad saņems 11 423 eiro. Firmas.lv dati liecina, ka Rihards Rāviņš biedrības valdē kopā ar Tatjanu Vasiļjevu un Andri Vasiļjevu ir kopš dibināšanas 2009. gada 3. novembrī.

Vēstīts arī, ka tieši no pilsētas mēra dēla vadītā uzņēmuma AS "Ferrus" Jelgavas pašvaldības kapitālsabiedrība SIA "Jelgavas autobusu parks" turpmākos gadus turpinās nomāt autobusus, un kopējā līguma summa līdz 2021. gada otrajai pusei sasniegs 4 152 560 eiro.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Milda

Jelgavā korupcijas nav, tikai atbalsts savējiem....

pirms gada, 2018.06.28 18:13

Loceklis

Tas gan ir forši,pie Lielās Siles treknu kumosu netrūkst.Protams,tikai savējiem.

pirms gada, 2018.06.28 19:04

Mhh

Un, kāds ir sausais atlikums no šī raksta? Kaut kas mainīsies, vai kāda instance sāks rīkoties? Nē, no šādiem rakstiem ir tik pat liela jēga kā no saules dieva Ra domē. Sabiedrība arī bez šī raksta zin, kā tiek shēmots.

pirms gada, 2018.06.28 19:32

nu

galvenijs lai viņš zin tatārmongoļu un čukču valodas .

pirms gada, 2018.06.29 06:23

zin

Zin un tāpat iebalso vēl uz 4. gadiem. Tas pats skumjākais.

pirms gada, 2018.06.29 11:12

Jelgava