Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Premjeram lūgs otrajā ERAF projektu kārtā iekļaut arī profesionālās izglītības kompetenču centru Jelgavā

Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) šodien nolēmusi rakstīt vēstuli Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V) ar lūgumu otrajā Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektu kārtā atbalstīt arī Rietumu Zemgales profesionālās izglītības kompetences centru «Jelgavas amatniecības vidusskola».

Kā aģentūru LETA informēja LLPA izpilddirektora vietnieks Māris Kučinskis, šodien, tiekoties ar izglītības uz zinātnes ministru Robertu Ķīli, kļuvis zināms, ka pašlaik izvirzītas desmit profesionālās skolas, kas pretendēs uz ERAF finansējumu 75 miljoniem latu projekta «Mācību aprīkojuma modernizācija un infrastruktūras uzlabošana profesionālās izglītības programmu īstenošanai» otrajai kārtai.Desmit skolas, kas izvēlētas otrajai kārtai ir atbalstījušas nozaru asociācijas. LLPA bijusi pārsteigta, ka nosaukto skolu skaitā nav Rietumu Zemgales profesionālās izglītības kompetences centra «Jelgavas amatniecības vidusskolas», kura neesot saņēmusi nozaru asociāciju atbalstu.«Šīs skolas izslēgšana no pieejamā ERAF atbalsta ir milzīgs trieciens visam reģionam, kas ir viens no lielākajiem Latvijas industriālākajiem. Profesionālā izglītības iestāde un jaunu speciālistu izaugsme ir nozīmīgs reģiona attīstības stūrakmens, kas jāvērtē visas valsts izaugsmes kontekstā,» teica Kučinskis.Viņš pauda cerību, ka premjers iedziļināsies šajā situācijā un ERAF atbalsts Zemgales reģiona profesionālajai izglītībai tomēr atradīsies.Kučinskis minēja, ka IZM pašlaik ir nosaukusi deviņas skolas, kuras tiks atbalstītas ERAF otrajā kārtā - Austrumlatgales Profesionālā vidusskola, Ogres Valsts tehnikums, Ziemeļkurzemes profesionālās izglītības kompetences centrs «Ventspils Profesionālā vidusskola», Daugavpils Valsts tehnikums, Liepājas Valsts tehnikums, Rīgas Valsts tehnikums, Valmieras profesionālajā skolā, Daugavpils Celtnieku profesionālajā vidusskolā, Cēsu profesionālā vidusskola, savukārt desmitā skola nav nosaukta.Latvijas Mašīnbūves un metālapstrādes uzņēmumu asociācijas prezidents Vilnis Rantiņš aģentūrai LETA teica, ka asociācija izvērtējumā Jelgavas amatniecības vidusskolai iedevusi divus iespējamos punktus, jo uzskata, ka Jelgavā mūsdienīgs kompetenču centrs ir nepieciešams.Kā lielāko problēmu Rantiņš minēja to, ka profesionālās izglītības iestādes vajadzēja nodot vienās rokās, lai vispārizglītojošajām skolām nebūtu jācīnās par skolēniem ar profesionālajām skolām. «Pašlaik starp skolām tiek uzturēta neveselīga konkurence, kā rezultātā izglītojam potenciālos bezdarbniekus,» piebilda Rantiņš.Kučinskis stāstīja, ka šodien tika pārrunāts IZM darbs pie zinātnes un tehnoloģijas attīstības veicināšanas valstī, kā arī jautājums par pirmsskolas izglītības iestāžu pieejamību pašvaldībās. Ķīlis informēja, ka privāto sektoru pirmsskolas izglītības pakalpojumu nodrošināšanā varēs piesaistīt tikai tajās pašvaldībās, kur tās nespēj nodrošināt nepieciešamo vietu skaitu pašvaldību bērnudārzos.

Pievieno komentāru

Jelgava