Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Prezidents: Pašvaldībām jādod lielāka rīcības brīvība 4

Pašvaldībām ir jādod lielāka rīcības brīvība, nevis detalizēti jāreglamentē katra darbība, neparedzot tai finansējumu, šodien tikšanās laikā ar Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) pārstāvjiem atzina Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Kā aģentūru LETA informēja Prezidenta preses dienestā, Bērziņš un LPS pārstāvji bija vienisprātis, ka papildu finanšu līdzekļu piešķiršanai jānotiek ne tikai valsts institūcijām, bet arī pašvaldībām, proti, attieksmei vajadzētu būt vienlīdzīgai ne vien budžeta tēriņu samazināšanā, bet arī papildu līdzekļu sadalē, kas patlaban ir īpaši aktuāla.LPS pārstāvji Valsts prezidentu informēja par savu pozīciju un redzējumu, kas skar jautājumus par pedagogu darba samaksas palielināšanu, par vienlaidus reģionālo attīstību, par sabiedriskā transporta pakalpojumu plānošanu, kā arī par pašvaldību deputātu skaita samazināšanas reformu un amatu savienošanu.LPS priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis pauda viedokli, ka pašvaldības un to iedzīvotāji vēlas sagaidīt stabilitāti pēc administratīvi teritoriālās reformas, kas tika pabeigta pirms četriem gadiem, nevis piedzīvot jaunas un līdz galam nepārdomātas reformas.Tāpat LPS pārstāvji norādīja, ka pirms gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām vajadzētu atturēties no reformas, kas paredz deputātu skaita samazināšanu pašvaldībās un liegumu savienot amatus. Šāda iecere, ko piedāvā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), būtiski samazinātu deputātu kvalitatīvo sastāvu un no tās būtu maz pozitīva pienesuma, uzskata LPS.Sarunas noslēgumā Valsts prezidents aicināja LPS pārstāvjus uz aktīvu dialogu starp VARAM, valdību un pašvaldībām visos līmeņos. Bērziņš sacīja, ka ir rūpīgi jāizvērtē faktiskās un šķietamās problēmas un jāpiedāvā savstarpēji saskaņoti risinājumi valsts un pašvaldību līmenī.«Aicinu visas puses virzīt savstarpēji saskaņotas iniciatīvas, kas dotu ieguvumu sabiedrībai kopumā un risinātu visas Latvijas sabiedrības, ne atsevišķu pašvaldību izvirzītās problēmas,» tikšanās izskaņā sacīja Bērziņš.Šodien notikušās Valsts prezidenta un LPS tikšanās mērķis bija pārrunāt aktuālos jautājumus, kas skar pašvaldību darbu, kā arī līdzšinējo LPS sadarbību ar VARAM.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

OLITIKS

Taisniba jau ir ,lai ka mumskaDAM TAS NEPATIKTU.

pirms 7 gadiem, 2012.09.05 09:12

pipec

prezim gumijniekus un padomju laiku cuuku kutii iekshaa !

pirms 7 gadiem, 2012.09.05 07:37

Resnais

Čaļi pa galvu vajag, ja? Ilgi neesat sisti tikai, ja? Tas būs ja deputātprezidents dabūs lielāku rīcības brīvību. :D

pirms 7 gadiem, 2012.09.05 07:33

Jelgava