Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Privātmājas un nelieli uzņēmumi var pieteikties bezmaksas šķiroto atkritumu konteineriem 1

SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi” uzsāk piedāvāt jaunu pakalpojumu privātmāju iedzīvotājiem un nelieliem uzņēmumiem – konteineru izlietotā papīra, plastmasas un metāla iepakojuma uzkrāšanai –, informē uzņēmumā. Konteiners un tā izvešana būs bez papildu maksas.

SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi” sākusi jauna pakalpojuma sniegšanu – šķirotā papīra, plastmasas un metāla iepakojuma atkritumu savākšanu no Jelgavas privātmāju iedzīvotājiem un nelieliem uzņēmumiem. Šķiroto papīra, plastmasas un metāla iepakojuma atkritumu izvešana turpmāk tiks veikta bez maksas, dodot iespēju samazināt ikmēneša izdevumus par atkritumu izvešanu.

“Mēs ikviens katru dienu radām atkritumus, jo katru dienu kaut ko patērējam un kaut kas paliek pāri – visbiežāk tas ir iepakojums. Diemžēl atkritumi ir viens no bīstamākajiem vides piesārņojuma veidiem, kas negatīvi ietekmē gan mūsu dzīves kvalitāti, gan ekosistēmu. Tāpēc mēs kā sociāli atbildīgs atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums mudinām iedzīvotājus šķirot, lai iespējami mazinātu videi radīto kaitējumu,” teic SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi” valdes loceklis Alvils Grīnfelds.

Līdz ar jaunā pakalpojuma ieviešanu Jelgavā papildus jau iepriekšējai atkritumu apsaimniekošanas infrastruktūrai (147 sadzīves atkritumu dalītās savākšanas punkti, trīs šķiroto atkritumu savākšanas laukumi un divas atkritumu šķirošanas līnijas) Jelgavas privātmāju iedzīvotājiem un nelieliem uzņēmumiem tagad būs trīs krāsu atkritumu konteineri – dzelteni, zili un zaļi. Izlietotā papīra, plastmasas un metāla iepakojuma uzkrāšanai būs pieejami jauni 240 litru dzeltenas krāsas plastmasas konteineri, bet stikla burkām un pudelēm – zilas krāsas 140 litru konteineri. Pārējiem atkritumiem, ko nav iespējams šķirot, tāpat kā agrāk būs pieejami ierastie zaļās krāsas konteineri.

Dalīti savāktie papīra, plastmasas un metāla iepakojuma atkritumi tiks aizvesti uz šķirošanas līniju, kur pārstrādei derīgie atkritumi tiks vēlreiz pāršķiroti, sagatavoti transportēšanai un jau kā vērtīga izejviela nodoti tālākai pārstrādei.

Līdz šim katru gadu no Jelgavas izvesto atkritumu daudzums bija ap 22 tūkstošiem tonnu. “Mūsu kompānijas mērķis ir sasniegt ES mērķi – līdz 2020. gadam sagatavot pārstrādei vismaz 50 procentu no visiem mājsaimniecībās radītajiem atkritumiem,” uzsver A.Grīnfelds.

Lai informētu iedzīvotājus par jauno pakalpojumu, SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi” ir sagatavojusi informatīvu un izglītojošu materiālu par atkritumu šķirošanu, kas tiks izplatīts gan slēdzot līgumus, gan ievietojot pastkastītēs. Bukletā paskaidrots, kā pareizi šķirojami visi atkritumu veidi, kas rodas mājsaimniecībās. Papildu informāciju par jauno pakalpojumu iedzīvotāji aicināti gūt uzņēmuma mājaslapā www.komunalie.lv vai zvanot Klientu daļai pa tālruni 63026010.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jelgavnieks

būtu labi,ja man par atkritumu šķirošanu nebūtu jāmaksā NĪN vienīgajam īpašumam.

pirms gada, 2018.10.16 08:16

Jelgava